Jau keletą metų pasaulinėje modelių industrijoje vyksta pokyčiai, įnešantys pozityvų požiūrį į plius dydžio modelius. Šiuo metu tai yra sparčiai augantis sektorius mados pasaulyje. Dabar, kuomet yra propaguojamas natūralus grožis ir sveikas gyvenimo būdas, atsirado didesnė paklausa, palaikymas ir pripažinimas apvalių formų modeliams.
Kas gali tapti plius dydžio modeliu?
Nors įprasti modelių standartai yra laužomi, tačiau plius dydžio modeliu taip pat negali tapti bet kas. Modelio ūgis turi būti ne žemesnis nei 170 cm. Tiksliai apibrėžtų krūtinės, liemens ir klubų išmatavimų nėra, tačiau yra vienas svarbus figūros kriterijus - liemens apimtis turi būti nors 25-30 cm mažesnė nei klubų.
Azijos šalyse plus size modeliu gali dirbti merginos nuo 170 cm ūgio, kurių apimtys yra apie 115 cm per klubus, 78 cm per liemenį ir 110 cm per krūtinę. Žinoma, išmatavimai gali svyruoti apie 5 cm mažiau ar daugiau, dažnai tai priklauso nuo ūgio.
Europoje ir Amerikoje plus size modeliai yra aukštesni, nuo 172 cm iki 180 cm. Modelių dydis būna nuo 38 iki 48 europietiškų rūbų dydžių.
Svarbiausias kriterijus plius dydžio modeliui yra pasitikėjimas savimi. Su tokiu modeliu yra lengva bendrauti ir dirbti tiek agentūroms, tiek klientams. Geras modelis nesigėdija savo kūno ir formų, spindi pozityvu ir tiki savim, atsiduodant darbui 100%.
Sportas ir sveika mityba plius dydžio modeliui taip pat neturi būti svetimi. Modelis turi būti ne tik grožio, bet ir sveikos gyvensenos pavyzdys - nealinti savo kūno dietomis, bet taip pat ir nepiktnaudžiauti nesveiku, greitu maistu. Taip pat modelis turi prisižiūrėti veido odą, dantis, plaukus, kurie atspindi sveiką gyvenimo būdą.
Kokius darbus dirba plius dydžio modeliai?
Lietuvoje plius dydžio modelių rinka vis dar yra siaura, nėra pakankamai darbų, todėl šie modeliai dažniausiai gauna tiesioginius (direct) darbus užsienyje visame pasaulyje. Šie darbai gali būti tiek fotosesijos katalogams, žurnalų editorialai, komercinės reklamos ar kampanijos dideliems prekės ženklams.
Garsūs prekės ženklai, tokie kaip “H&M”, “Nike”, “Victoria’s Secret” pastaruoju metu į savo reklamines kampanijas įtraukia išskirtinės išvaizdos ir įvairių formų modelius, taip kurdami sveiką ir lengviau prieinamą ryšį su savo įvairių formų, amžiaus ir išvaizdos auditorija.
Taip pat dauguma dizainerių užsienyje jau kviečia ir plius dydžio modelius pristatyti jų kolekcijas madų savaičių metų. Garsaus dizainerio Simon Porte Jacquemus 2020 metų pavasario kolekcijos pristatymo metu galima matyti įvairiausio grožio modelių.
Kokie plus size modeliai yra garsūs pasaulyje?
Visi yra girdėję apie garsiausius supermodelius, tokius kaip Gisele Bündchen, Naomi Campbell, Gigi Hadid ar Kendall Jenner. Bet norint tapti plius dydžio modeliu, reikėtų pasidomėti apie garsiausius plius dydžio modelius. Pasižiūrėti ir pasimokyti kaip jos pozuoja, prisižiūri ir pateikia save. Šie plius dydžio modeliai, turintys daug sekėjų socialiniuose tinkluose, daro didelę įtaką nestandartinių modelių populiarumui.
Vieni žinomiausių plius dydžio modelių: Ashley Graham, Tara Lynn, Candice Huffine, Denise Bidot, Iskra Lawrence
Kaip tapti plius dydžio modeliu?
Jeigu nori tapti plius dydžio modeliu, tau patinka tavo kūnas, pasitiki savimi ir atitinki aukščiau aprašytus fizinius duomenis, pirmiausia reikia pasidaryti polaroidines nuotraukas namuose, be makiažo, kuriose matosi sudėjimas ir veido bruožai,bei užpildyti anketą mūsų agentūroje.