Ar modeliškas formas išlaikyti lengva?

Dauguma iš jūsų turbūt mano, kad modeliai nužengę nuo žurnalų viršelių yra visiškos tobulybės ir tam, kad taip atrodytų, joms nereikia dėti jokių pastangų. Deja, taip yra ne visada – „dėkingus“ genus turi tik nedidelė dalis merginų, kitos turi nuolat dirbti ir stengtis išlaikyti tobuals kūno formas. Tokia jau ta realybė. Taip jau yra, kad modelio karjerą mergaitės pradeda brendimo laikotarpiu, kada negalima numatyti, kaip kis ir formuosis jų formos ir išmatavimai. Todėl ne kartą buvo susidurta su tuo, kad priėmus mergaitę į agentūrą patari jai priaugti svorio, o po kiek laiko distrofiško kūdumo mergaitės formos pasidaro gerokai per didelės. Kartais to nebepavyksta sureguliuoti net sveikos mitybos ir mankštos pagalba, nes organizmui stiprią įtaką daro hormonai. Apskritai brendimo laikotarpiu imant keistis kūno formoms valgyti bet ką ir bet kada nebeišeina ir tenka pradėti vadovautis sveikos gyvensenos principais, nes tai yra vienintelis kelias norint likti sveikai ir išlaikyti puikais kūno formas.

 

 

Niekada neliepiam ir net griežtai draudžiam mergaitėms badauti ar laikytis drastiškų dietų. Kodėl? Todėl, kad mums labai svarbu, jog mūsų agentūros modeliai nesirgtų nuolat modelio profesijai „klijuojamomis“ ligomis, pavyzdžiui, bulimija. Be to, drastiškos dietos yra neefektyvios, nes nukritęs svoris greitai grįžta (ir dažnai – su kaupu), o tai gali labai stipriai pakenkti sveikatai. Jauno organizmo medžiagų apykaita yra labai greita, todėl sveikai maitinantis ir sportuojant organizmas pats puikiausiai sureguliuoja kūno svorį ir formas, todėl modelius užtenka tiesiog nukreipti tinkama linkme. O tai padaryti turėtų būtent agentūros darbuotojai. Galų gale, tai nėra sudėtinga, tereikia pakalbėti su mergaite ir jos tėvais, išsiaiškinti ką, kaip ir kiek ji valgo, ar mankštinasi ir pagal situaciją patarti, ką reikėtų koreguoti, kad organizmas galėtų pats sureguliuoti svorį.

 

Dabar yra 21-asis amžius, kuriame karaliauja konservantai, modifikuoti produktai, greitas maistas ir gausybė skonių pasirinkimų. Tapo įprasta, kad žmonės bėga, lekia, skuba ir dėl laiko stokos nesuspėja pavalgyti arba valgo kas papuola po ranka. Mitybos specialistai bando apšviesti vaikus, ką reikėtų valgyti remiantis sveikos mitybos piramide, tačiau mokyklų valgyklose vis tiek pardavinėjami tik kotletai ir bandelės, o daržovių ir vaisių nerasi nė su žiburiu.  Štai kodėl 15 metų amžiaus mergaitei sunku susigaudyti ką jai reikėtų valgyti ir kaip jai reikėtų sveikai gyventi. Galų gale, ne visi tėvai supranta kaip svarbu vaikui valgyti pusryčius (ir ne tik vaikui!).

 

Grįžkime prie klausimo „ar lieknomis ir gražiomis būti paprasta?“. Vienoms tai tikrai nesudėtinga, jos be vargo įsivažiuoja į tą sveikos gyvensenos ritmą, tai tampa neatsiejama jų gyvenimo dalimi ir merginos tiesiog nesuka sau galvos, nes svoris tampa stabilus. Kitoms atsisakyti 3 šokoladų per dieną ar pusvalandį pabėgti krosą yra nepakeliama kančia, todėl joms tenka nuolat atrasti motyvacijos. O kaip atsakytumėt jūs?