Fotomodeliai ir manekenės. Esminiai skirtumai

Tarp sąvokų manekenė ir fotomodelis dažnai yra dedamas lygybės ženklas, tačiau tai yra didelė klaida. Iš tiesų šie žodžiai turi labai skirtingas reikšmes, kurias svarbu suvokti prieš pradedant modelio arba fotomodelio karjerą. Žemiau rasite pagrindinius modelio ir fotomodelio darbo skirtumus bei reikalavimus apie šią karjerą svajojantiems žmonėms.

Modeliai ant podiumo

Fotomodelis

Pats žodis „fotomodelis“ iš karto sukelia asociacijas su fotografija ir ši asociacija yra visiškai teisinga, kadangi fotomodelio darbas yra pozavimas nuotraukoms. Fotomodeliams keliami mažesni reikalavimai, kadangi nuotraukas galima retušuoti ir paslėpti įvairius trūkumus.

Fotomodeliais gali tapti kur kas žemesnės ar apkūnesnės merginos ir vaikinai, todėl ši veikla gali būti vadinama išsigelbėjimu tiems, kurie neatitinka modeliams keliamų aukštų reikalavimų.

Užsienio rinkoje fotomodeliai įprastai pozuoja meninėms nuotraukoms, kuriose dažnai nevengiamas ir subtilus nuogumas.  Lietuvoje taip pat yra agentūrų, kurios siūlo tapti fotomodeliais ir dalyvauti įvairiuose renginiuose, televizijos renginiuose ar reklamose.

Modelių agentūra „Supermodels“ atskiros veiklos srities fotomodeliams neskiria. Lietuvoje mados rinka vis dar yra labai maža, todėl mūsų agentūra ieško tik aukštus standartus atitinkančių modelių, kuriems galėtų pasiūlyti siekti profesionalios modelio karjeros. 

Manekenė / modelis

„Manekenė“, arba trumpiau tariant modelis, yra ta podiumu žengianti gražuolė, kurią matydamos jaunos merginos dažniausiai ir pradeda svajoti apie modelio karjerą. Deja, manekenėms yra keliami itin aukšti reikalavimai, todėl modeliais tapti gali ne visos.

Modeliais gali būti itin liekni ir aukšti vaikinai ir merginos, tačiau net ir šie reikalavimai gali kisti. Paprastai šie reikalavimai kinta atsižvelgiant į regioną, kuriame dirbama.

Azijos šalyse manekenė gali pelningai dirbti būdama vos 170 centimetrų ūgio, tačiau daugelyje Europos šalių toks ūgis modeliui yra per žemas. Vakaruose manekenės dažniausiai turi būti ne žemesnės nei 175 cm. Žinoma, tai nėra taisyklė! Visuomet yra išimčių ir Europoje, kai sėkmingą modelio karjerą pasiekia 170 cm ūgio merginos.

Esminis dalykas, kurį reikia žinoti prieš registruojantis Internetu į bet kurią modelių agentūrą: jokia tikra ir profesionali agentūra nesirenka modelių pagal jų pateiktus aprašymus ar atsiųstas nuotraukas. Privaloma atvykti į ofisą.

 

 

Tapk modeliu