Fotosesija ir fototestas. Esminiai skirtumai

Profesionalaus modelio vizitinė kortelė yra jį reprezentuojančios nuotraukos. Norint gauti geriausius darbo pasiūlymus yra svarbu turėti stiprų savo nuotraukų protfolio, arba įprastai vadinamą - model book'ą. 

Profesionali fotosesija

Renkantis fotografą yra labai svarbu atkreipti dėmesį ar jis turi patirties fotografuojant modelius. Puikus renginių, vestuvių ar portretų fotografas dažnu atveju nepadaro modeliui reikalingos fotosesijos. Daugeliui kitose fotografijos srityse itin patyrusių fotografų fotografuoti tampa dideliu iššūkiu ir reikalauja žinių apie patį madų verslą ir jos subtilybes.

Fotografą pasirinkti galite laisva valia pagal jūsų norus, tačiau jei reikalinga pagalba renkantis fotografą, Supermodels agentūra savo modeliams yra paruošusi rekomenduojamų profesionalių fotografų sąrašą, kurių rezultatas niekada nenuvilia.  

Kas mados industrijoje vadinama foto testu?

Foto testas arba model testas - tai nuotraukos, kurios reprezentuoja modelį. Dažnai model testai sudaro didžiąją dalį model book'o. Foto teste modelis pozuodamas atskleidžia savo charakterį , perteikia skirtingas emocijas, kaip moka pozuoti, nebijo eksperimentuoti su pozomis ir stiliumi. Fototesto metu modelis mokosi dirbti prieš kamerą, o fotografas bando atrasti gražiausias jo puses, kurios turėtų būti išryškintos nuotraukose, bei bando perteigti kuo daugiau skirtingų modelio charakterio išraiškų. 

Yra įvairių tipų model testų , tai gali būti fashion tipo testas, kur prie modelio įvaizdžio dirba stilistė, visažistė, kartais net jų padėjėjai, o fotografas ir modelis gali drąsiai eksperimentuoti.
Natūralus model testas - kuriame modelis vilki paprastus, dažnai savo ar iš fotografo spintos surinktus drabužius, su minimaliu makiažu, kur pozuoja natūraliai, atskleisdamas gražiausias savo puses.

Fototeste, taip pat kaip ir fotosesijoje, gali būti porą kartų keičiama modelio apranga ar makiažas, eksperimentuojama su apšvietimu, lokacijomis. Fototestas trunka apie 1-1,5 val. ir modelis gauna 10 - 15 nuotraukų, kai kuriais atvėjais ir daugiau.

Pagrindinė fototesto taisyklė – įvairovė. Fototeste imituojamos skirtingos situacijos, kuriose atsiduria modelis. Tai tarsi kadrai, kuriuose modelis yra „pagautas“ su skirtinga apranga, skirtingu makiažu, skirtingame fone, esant skirtingam apšvietimui. Geros fotosesijos nuotraukose neturi būti pasikartojimų – nuotraukos turi atrodyti skirtingai ir netgi sufleruoti, kad tai kelių fotosesijų rezultatas.

Labai svarbu, kad ir pats modelis suvoktų savo darbo esmę – jokiu būdu negalima sustingti ir vienodu žvilgsniu žiūrėti į fotoaparatą. Dirbdamas modelio darbą, modelis privalo greitai imituoti skirtingas emocijas bei mokėti įkūnyti kelis personažus. Kuo skirtingesnė bus pati manekenė, tuo geresnis bus ir fotosesijos rezultatas.

Fotografuojantis pas profesionalius fotografus, kurie dirba ir išmano šį meną, dažniausiai modeliai susimoka patys arba , jei nėra finansinių galimybių jį apmoka agentūra ir fototestas yra įrašomas į jų balansą. Fotosestų kaina svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. Tai priklauso nuo to, kiek patyręs yra fotografas, ar model testui buvo reikalinga stilistė, visažistė, studijos nuoma, kiek nuotraukų fotografas atiduoda. Kartais fotografai gali pasiūlyti dirbti TFP principu (Time For Print) - kuomet fotografas ir modelis dirba nemokamai, mainais už nuotraukas. Kaip ir modeliai, taip ir fotografai, daro savo portfolio ir kuomet fotografas dar neturi gero portfolio, jam yra naudinga modelius fotografuoti nemokamai, o jų nuotraukas rodyti kaip savo darbų pavyzdžius.

Kas mados industrijoje vadinama fotosesija?

Fotosesijos yra modelio darbo dalis. Kuomet modelis yra pasiruošęs profesionalų model book'ą ir turi sukaupęs pozavimo patirties fotografuojantis model testams, jis gali gauti pasiūlymus fotografuotis fotosesijose, kurias užsako užsakovai ir už modelio darbą moka pinigus. Tai gali būti įvaizdinės fotosesijos (lookbook), reklaminės kampanijos (campaign) ir kt.

Fotosesijos metu modelio įvaizdžiu pasirūpina organizatoriai. Prie kuriamo įvaizdžio gali dirbti stilistai, visažistai, kūrybos direktoriai (angl. creative director). Įvaizdis fotosesijos metu gali keistis kelis kartus, taip pat ir fotosesijos lokacija. Fotosesija gali trukti kelias valandas ar net kelias dienas, kol sufotografuoja visą kolekciją.


Jei domiesi modelio darbo ir esi 14 – 22 metų amžiaus, ne žemesnė nei 170 cm ūgio mergina arba 16 – 25 metų amžiaus, ne žemesnis nei 185 cm ūgio vaikinas, registruokis. 

Tapk modeliu