Kaip elgtis per kastingus?

Kastingas (angl. casting), arba lietuviškai modelių atranka, yra pamatinė modelio darbo dalis, kurią vaizdingai galime pavadinti modelių darbo birža. Kastingo metu darbo ieškantys modeliai susitinka su potencialiais užsakovais, t.y., užsienio modelio agentūromis, reklamų užsakovais, įvairių kompanijų atstovais ir pan. Kiekvienas modelis privalo dalyvauti kastinguose, norėdamas rasti darbą, o pati pirmoji modelių atranka, su kuria tenka susidurti – priėmimas į modelių agentūrą. 

 

Kiekvienais metais modelių agentūros keliauja per Lietuvą, ieškodamos naujų veidų. Kada ir kur vyks kastingas, kiekviena modelių agentūra paskelbia viešai. Merginai ir vaikinui, norinčiam tapti modeliu belieka atvykti į artimiausią vietą, kurioje vyksta modelių atranka. Informaciją apie vykdomas modelių atrankas galima rasti modelių agentūrų internetinėse svetainėse, socialinių tinklų paskyrose, spaudoje, skelbimų lentose ir kitose įprastose reklaminėse vietose.

 

Agentūrai priklausantys modeliai nuolatos kviečiami į kastingus ir taip įtraukiami ne tik į Lietuvos, bet ir tarptautinę rinką. Užsienio agentūros atstovas, kuris kastinguose atstovauja savo modelių agentūros interesus, vadinamas skautu (angl. scout). Jis renka medžiagą apie dominančius modelius, vežasi juos į savo agentūrą ir gerai apsvarstęs pateikia potencialiam modeliui atsakymą. Gavus neigiamą atsakymą, nereikia nusiminti, kadangi pasisekti gali kitoje atrankoje. Neretai modelių agentūros „auginasi modelius“, t.y., kiekvienos naujos atrankos metu agentūros skautai stebi, kaip modelis keičiasi. Neigiamą atsakymą taip pat galima išgirsti, jeigu modelis neatitinka tuo metu agentūros ieškomo modelio tipažo arba keliamų reikalavimų figūrai. 

 

KAIP ELGTIS PER KASTINGUS?

  1. Įsitikink, ar atitinki pagrindinius reikalavimus, kurie įprastai būna nurodomi atrankos aprašyme. Kad ir kaip norėtum tapti modeliu, neverta gaišti savo ir kitų laiko, jeigu neatitinki reikalavimų. Verčiau ieškok kitos srities, kurioje galėtum save realizuoti.
  2. Įvertink, kuri tavo vieta yra gražiausia ir stenkis ją akcentuoti. Jeigu turi ilgus ir gražius plaukus, būtų didelė klaida juos susukti į kuodą. Modelių atranka yra stipri konkurencinė kova, kurioje turi pasirodyti kuo geriau, pabrėžiant savo unikalius bruožus.
  3. Apsirenk tinkamai. Rinkis prigludusius drabužius: siaurus džinsus, paprastą palaidinę ir aukštakulnius, kurių kulnas turi būti ne žemesnis nei 10 cm aukščio. Rinkis stilingą aprangą, nes drabužiai reprezentuoja tave, tačiau nepamiršk, kad kastingas nėra mados šou, kuriame svarbiausia pademonstruoti savo spintos turinį.
  4. Išsaugok natūralumą. Žurnaluose matomos modelių nuotraukos neatspindi realybės. Prie nuotraukos vaizdo dirba stilistai, visažistai, o galutinis nuotraukos variantas apdorojamas grafinio dizaino programomis, tačiau po visu šiuo „apdorojimu“ turi slėptis lygi ir sveika oda, prižiūrėti plaukai, tvarkingi nagai, nepešioti antakiai ir gražus kūnas. Neslėpk savo natūralaus grožio po dideliu makiažo sluoksniu, tik paryškink savo gražiausius bruožus!
  5. Pasirūpink higiena: švarūs plaukai, švarios panagės.
  6. Nepamiršk geros nuotaikos. Daili ir reikalavimus atitinkanti išvaizda dar ne viskas. Modelių atranka bus nesėkminga merginai, kuri nemaloniai bendrauja ar yra labai nedrąsi. Modelis privalo mokėti save reprezentuoti, būti komunikabilia ir įdomia asmenybe bei spindėti teigiama emocija. Gebėjimas bendrauti gali kompensuoti išorės trūkumus.
  7. Pasiruošk psichologiškai. Kastinguose tave sukioja, apžiūrinėja ir matuoja, todėl kartais gali pasijausti kaip prekė. Jeigu tavo troškimas tapti modeliu yra didelis, turi išmokti atsiriboti nuo tokių minčių ir negatyvių asociacijų.
  8. Apsišarvuok kantrybe. Kastinguose gali susirinkti daug merginų ir vaikinų, kurie svajoja tapti modeliais, todėl gali tekti laukti eilėje ne vieną valandą.
  9. Nevėluok! 

 

Modelių atranka yra vienas svarbiausių modelio darbo akimirkų. Dalyvaudama kastinguose privalai visada būti pasitempusi ir apgalvoti visas įmanomas situacijas. Niekas neatkreips dėmesio ir neatsimins paniurusios bei susikūprinusios panelės ar vaikino. Modelis yra ne tik paveiksliukas, o asmenybė, todėl kastingas yra ta vieta, kurioje turi parodyti savo gražiausias asmenybės puses, o trūkumus paslėpti po plačia ir šilta šypsena.

 

Įsivaizduok save modelių atranką vykdančio žmogaus kėdėje. Kaip iš visų susirinkusių merginų ir vaikinų, jam tenka išsirinkti vieną ar kelis modelius? Modeliai turi būti kuo nors išsiskiriantys, įspūdingi ir įsimintini. Nepamiršk, kad dauguma atėjusių į modelių atranką atitinka keliamus išvaizdos standartus, tačiau visi kandidatai modeliais netaps. Deja, nėra jokios auksinės taisyklės, padėsiančios kastingą paversti sėkmingu. Galime tik patarti parodyti pačią gražiausią savęs versiją! 

 

Informacija atnaujinta 2016 m.Jei jūs atitinkate modeliui keliamus išmatavimų reikalavimus, laukiame jūsų Supermodels agentūroje. Modelių agentūra "Supermodels" laukia merginų nuo 13 metų amžiaus ir 172 cm ūgio, bei vaikinų nuo 16 metų amžiaus ir 183 ūgio. Nedvejok ir Tapk modeliu!

 

REGISTRACIJA Į AGENTŪRĄ SUPERMODELS

 
Modelių agentūros Lietuvoje

Svarstant apie modelio karjerą, vienas pirmųjų žingsnių yra geriausios ir patikimiausios modelių agentūros Lietuvoje pasirinkimas. Šalyje veikia daug...

Modelių / Manekenių išmatavimai

Mados ir modelių pasaulis vilioja daugelį, tačiau norint tapti modeliu vien norų neužtenka. Profesionaliems modeliams taikomi itin griežti grožio stan...

Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingai yra modelių verslo „darbo birža", t.y. situacija, kuomet susitinka potencialūs užsakovai su modeliais, ieškančiais darbo. Kastingas gali b...

Fotomodeliai ir manekenės. Esminiai skirtumai

Ar žinote, kad fotomodelis ir manekenė yra visiškai skirtingi dalykai?   Labai dažnai tarp sąvokų manekenė ir fotomodelis dedamas lygybės ženklas, tač...

Kas gali būti modeliu?

Daugelis jaunų merginų ir vaikinų svajoja užkariauti modelių pasaulį, tačiau vien noro tam nepakanka. Modelio darbas sunkus ir reikalaujantis daug dar...

Klausk – Atsakome. DUK

D.U.K. Pradedant modelio karjerą kyla daug klausimų. Siekdami padėti Tau išvengti bent dalies neaiškumų, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus...