Kaip elgtis per kastingus?

Kastingas (angl. casting), arba lietuviškai modelių atranka, yra pamatinė modelio darbo dalis, kurią vaizdingai galime pavadinti modelių darbo birža. Kastingo metu darbo ieškantys modeliai susitinka su potencialiais užsakovais, t.y., užsienio modelio agentūromis, reklamų užsakovais, įvairių kompanijų atstovais ir pan. Norėdamas rasti sėkmingo darbo, kiekvienas modelis privalo dalyvauti kastinguose. Pirmoji modelių atranka, su kuria tenka susidurti modeliui – priėmimas į modelių agentūrą. 

Modelių kastingas

Kiekvienais metais modelių agentūros keliauja po Lietuvą, ieškodamos naujų veidų. Kada ir kur vyks kastingas, kiekviena modelių agentūra paskelbia viešai. Merginai ar vaikinui, norinčiam tapti modeliu, belieka atvykti į artimiausią vietą, kurioje vyksta modelių atranka. Informaciją apie vykdomas modelių atrankas galima rasti modelių agentūrų internetinėse svetainėse, socialinių tinklų paskyrose, spaudoje, skelbimų lentose ir kitose įprastose reklaminėse vietose.

Agentūrai priklausantys modeliai yra nuolat kviečiami į kastingus ir taip įtraukiami ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę rinką. Užsienio agentūros atstovas, kuris kastinguose atstovauja savo modelių agentūros interesus, vadinamas skautu (angl. scout). Jis renka medžiagą apie dominančius modelius, vežasi juos į savo agentūrą ir, gerai apsvarstęs, pateikia potencialiam modeliui atsakymą.

Gavus neigiamą atsakymą, nereikia nusiminti, kadangi pasisekti gali jau kitoje atrankoje. Neretai modelių agentūros „auginasi modelius“, t.y., kiekvienos naujos atrankos metu agentūros skautai stebi, kaip modelis keičiasi. Neigiamą atsakymą taip pat galima išgirsti, jeigu modelis neatitinka tuo metu agentūros ieškomo modelio tipažo arba keliamų reikalavimų figūrai. 

Kaip elgtis per kastingus?

  1. Įsitikink, ar atitinki pagrindinius reikalavimus, kurie įprastai būna nurodomi atrankos aprašyme. Kad ir kaip norėtum tapti modeliu, neverta gaišti savo ir kitų laiko, jeigu neatitinki reikalavimų. Verčiau ieškok kitos srities, kurioje galėtum save realizuoti.
  2. Įvertink, kuri tavo vieta yra gražiausia ir stenkis ją akcentuoti. Jeigu turi ilgus ir gražius plaukus, būtų didelė klaida juos susukti į kuodą. Modelių atranka yra stipri konkurencinė kova, kurioje turi pasirodyti kuo geriau ir pabrėžti savo unikalius bruožus.
  3. Apsirenk tinkamai. Rinkis prigludusius drabužius: siaurus džinsus, paprastą palaidinę ir aukštakulnius, kurių kulnas yra ne žemesnis nei 10 cm aukščio. Rinkis stilingą aprangą, nes drabužiai reprezentuoja tave, tačiau nepamiršk, kad kastingas nėra mados šou, kuriame svarbiausia pademonstruoti savo spintos turinį.
  4. Išsaugok natūralumą. Žurnaluose matomos modelių nuotraukos neatspindi realybės. Prie nuotraukos vaizdo dirba stilistai, visažistai, o galutinis nuotraukos variantas apdorojamas grafinio dizaino programomis. Vis dėlto, po visu šiuo „apdorojimu“ turi slėptis lygi ir sveika oda, prižiūrėti plaukai, tvarkingi nagai, nepešioti antakiai ir gražus kūnas. Neslėpk savo natūralaus grožio po dideliu makiažo sluoksniu, tik paryškink savo gražiausius bruožus!
  5. Pasirūpink higiena: švarūs plaukai, švarios panagės.
  6. Nepamiršk geros nuotaikos. Daili ir reikalavimus atitinkanti išvaizda dar ne viskas. Modelių atranka bus nesėkminga merginai, kuri bendrauja nemaloniai ar yra labai nedrąsi. Modelis privalo mokėti save reprezentuoti, būti komunikabilia ir įdomia asmenybe bei spindėti teigiamas emocijas. Gebėjimas bendrauti gali kompensuoti išorės trūkumus.
  7. Pasiruošk psichologiškai. Kastinguose tave sukioja, apžiūrinėja ir matuoja, todėl kartais gali pasijausti kaip prekė. Jeigu tavo troškimas tapti modeliu yra didelis, turi išmokti atsiriboti nuo tokių minčių ir negatyvių asociacijų.
  8. Apsišarvuok kantrybe. Kastinguose gali susirinkti daug merginų ir vaikinų, kurie svajoja tapti modeliais, todėl gali tekti laukti eilėje ne vieną valandą.
  9. Nevėluok! 

Modelių atranka yra viena svarbiausių modelio darbo akimirkų. Dalyvaudama/as kastinguose privalai būti pasitempusi/ęs ir apgalvoti visas įmanomas situacijas. Niekas neatkreips dėmesio ir neatsimins paniurusios bei susikūprinusios panelės ar vaikino. Modelis yra ne tik paveiksliukas, o asmenybė, todėl kastingas yra ta vieta, kurioje turi parodyti savo gražiausias asmenybės puses, o trūkumus paslėpti po plačia ir šilta šypsena.

Įsivaizduok save modelių atranką vykdančio žmogaus kėdėje. Kaip iš visų susirinkusių merginų ir vaikinų jam išsirinkti vieną ar kelis modelius? Nepamiršk, kad dauguma į atranką atėjusių modelių atitinka jiems keliamus išvaizdos standartus, tačiau visi kandidatai modeliais juk tapti negali. Jais tapti didžiausius šansus turi kuo nors išsiskiriantys, įspūdingi ir įsimintini modeliai. 


Nespėjote atvykti į modelių atranką savo mieste? Jei jūsų amžius siekia 13 metų ir esate 170 cm ūgio (merginos), arba 16 metų ir esate 183 ūgio (vaikinai), laukiame jūsų agentūroje. Registruokitės jau dabar!

Tapk modeliu