Kas yra kompozitinės kortelės?

Modelio kompozitinės kortelės (dar kitaip žinomos kaip ZED kortelės) visame pasaulyje vadinamos tarptautinių žodžių junginiu - Composite cards. Tai modelio reprezentacinė kortelė, kurioje talpinamos pačios geriausios nuotraukos iš profesionalaus modelio albumo (portfolio) sumažintu formatu. Jose taip pat pateikiama informacija apie modelį, t.y. vardas, pavardė, ūgis, išmatavimai bei agentūros, kurioje modelis dirba, pavadinimas.

kompozitinės kortelės

Kompozitinių kortelių dizainas, išmatavimai, reikalingas kiekis

Kompozitinė kortelė, tai tarsi modelio vizitinė kortelė gerokai didesniame (21/17-15 cm) formate. Vienoje pusėje talpinama modelio portretinė nuotrauka, vardas ir pavardė, kitoje kortelės pusėje - kelios geriausios skirtingų fotosesijų ir tematikų nuotraukos bei modelio išmatavimai: ūgis, krūtinės, liemens, klubų apimtys, akių ir plaukų spalva.

Apimtys paprastai yra rašomos coliais ir/arba centrimetrais, priklausomai nuo šalies, kurioje modelis dirba. Jei modelis turi kokių nors papildomų privalumų ar talentų, šią informaciją taip pat galima irašyti modelio kompozitinėje kortelėje.

Kompozitinių kortelių dizainas gali būti labai įvairus, paprastai jis priklauso nuo agentūros pageidavimų. Dažniausiai modelio kortelės yra juodai baltos, bet didesnės modelių agentūros daro jas spalvotas. Kaip ir už nuotraukas, taip ir už modelio korteles modelis turi susimokėti pats.

Modeliui patariama užsakyti nedidelį kompozitinių kortelių kiekį, tai yra apie 100-200, nes, laikui bėgant, jo išmatavimai, išvaizda ir kiti duomenys gali pasikeisti. Kadangi modelio albumo (portfolio) nuotraukos dirbant yra nuolat atnaujinamos, modelio kompozitinės kortelės tokiais atvejais taip pat turėtų keistis. 

Ką daryti jei nepriklausau jokiai agentūrai?

Jeigu modelis nepriklauso jokiai modelių agentūrai, jis taip pat gali pasidaryti modelio korteles. Tokiu atveju jam reikės susirasti profesionalų fotografą, kuris padarys kelias profesionalias fotosesijas, atrinks nuotraukas ir padarys kortelių dizainą. Tada beliks atspausdinti korteles spaustuvėje arba geros kokybės spausdintuvu.

Kompozitinių kortelių svarba modelio darbe

Modelio kompozitinės kortelės yra itin reikalingos einant i modelių atrankas (kastingus). Modelis po atrankos palieka klientui savo kortelę, kad pastarasis prisimintų dalyvavusius modelius ir, prireikus, galėtų kontaktuoti su agentūra, ar pačiu modeliu. Taip pat modelio kortelės gali būti siunčiamos klientams ar kitom agentūroms paštu, todėl jos yra būtinos modelio reprezentacijai.

Taigi, svarbu suvokti, kad tai labai naudingas ir netgi būtinas dalykas modelių versle! Modelių agentūra Supermodels Model Management turi automatinę modelių kompozitinių kortelių gamybos programą, kurios pavyzdžius galite pamatyti projekte jurgita.cc (cc kaip composite cards).

Tapk modeliu