Kas yra modelio „portfolio“?

Portfolio (profesionalus nuotraukų aplankas) - tai modelio pasas modelių pasaulyje. Užsienyje jis vadinamas tiesiog Model Book. Jeigu dvejojate, ar jums jo reikia, mūsų atsakymas yra „be abejo TAIP!“ Atminkite, jog portfolio yra būtinas tam, kad gautumėte gerai apmokamą darbą. Toliau aptarsime keletą pagrindinių taisyklių, kuriomis vadovaudamiesi jūs galėsite susikurti savo asmeninį portfolio.

 

Modelio portfolio (book'o) apimtis. Kokios nuotraukos į jį įeina

Portfolio dažniausiai yra sudarytas iš dešimties lapų, nuotraukos į jį dedamos iš abiejų pusių. Nuotraukų skaičius paprastai svyruoja nuo 12 iki 30 kruopščiai atrinktų, profesionalių bei kokybiškų nuotraukų, tarp kurių būtinos:

  • modelio veidas ir kūnas visu ūgiu;
  • spalvotos ir juodai baltos nuotraukos; 
  • nuotraukos, kuriose atsispindi modelio įvaizdžių įvairovė: nuo komercinių (commercial/beauty) nuotraukų iki fashion įvaizdžio.

Modelio karjerai yra būtinos gražios portretinės nuotraukos. Modelių ieškantys darbdaviai taip pat paprastai nori pamatyti, kaip atrodo modelio kūnas. Tam skirtos nuotraukos visu ūgiu, jose modelis fotografuojamas su prigludusiais rūbais, triko, maudymosi kostiumėliu ar apatiniais. Tokiu atveju darbdabys puikiai mato modelio stilių ir kūno linijas.

Norint susikurti dinamišką ir įvairiapusišką portfolio, būtinos nuotraukos, kuriose rūbų ir išraiškos pagalba atspindimas modelio universalumas. Prisiminkite, kad modeliai dėl tų pačių darbo pasiūlymų paprastai konkuruoja su šimtais, o kartais net ir tūkstančiais kitų modelių. Dėl šios priežasties, „portfolio“ nuotraukos privalo būti kiek įmanoma ryškesnės, dramatiškos, stulbinančios ir įsimenančios.

Kodėl reikia nuolat atnaujinti savo "model book'ą"?

Nepamirškite rūpestingai atnaujinti ir nuolat redaguoti savo portfolio, nes klientas modelį samdo pagal jo išvaizdą, kurią mato jo portfolyje. Įgijus patirties ir turint naujų gerų nuotraukų, senąsias rekomenduojame pakeisti naujomis. Net ir tuo atveju, jei nepasikeitėte, vis tiek yra naudinga pasidaryti naujų nuotraukų, nes taip įgysite reikalingos patirties prieš foto objektyvą.

Jei pakeitėte išvaizdą, nedelsiant pasidarykite naujų nuotraukų ir įtraukite jas į savo portfolio. Priešingu atveju, tai parodytų jūsų neprofesionalumą.

Įsivaizduokite situaciją: klientas pasamdo jus apie jūsų išvaizdą spręsdamas tik iš jūsų portfolio esančių nuotraukų, o darbe jūs pasirodote su kardinaliai pasikeitusia šukuosena ir plaukų spalva. Savaime aišku, kad žmonės, investavę į jus daug pinigų ir laiko, į jus nebežiūrės palankiai. Net jei nuotraukos ir labai geros, bet neatspindi jūsų dabartinės išvaizdos, turite jas išimti iš savo portfolio.

Modelio portfolio išmatavimai

Portfolio paprastai būna skirtingų dydžių. Standartiniai matmenys yra tokie: 20 x 25 cm, 23 x 30 cm, 28 x 36 cm, 41 x 51 cm, 51 x 61 cm. Dažniausiai pasitaikantys yra 23 x 30 cm ir 28 x 36 cm. Įprastai didelio formato nuotraukos atrodo daug įspūdingiau ir profesionaliau.

Profesionalaus portfolio kaina

Profesionalaus portfolio kaina gali siekti ir ne vieną šimtą eurų. Tai priklauso nuo to, kur jis yra daromas ir koks fotografas / fotografai prie jo dirba. Pirmosioms savo fotosesijoms nepatariame išleisti tūkstančių eurų, nes karjeros pradžioje jums tereikia nuotraukų su aiškiomis jūsų kūno linijomis ir veido bruožais. 

Naujausios tendencijos. Portfolio iPade

Tobulėjant technologijoms ir vis labiau saugant gamtą, pereinama prie skaitmeninio portfolio pateikimų būdų. Tam puikiai tinka Apple kompanijos sukurtas irenginys iPad.

Reikia nepamiršti, kad net ir iPad'e demonstruojamos nuotraukos turi būti atrinktos su motininės modelių agentūros pagalba. Ji gali tinkamai nuspręsti, ką reikia rodyti tam tikram klientui ar užsienio agentūrai. Pavyzdžiui, Japonams gali patikti vieno stiliaus nuotraukos, Graikams kito, Italams trečio, todėl nuotaukos turi būti parenkamos atsižvelgiant į klientą ir žinant ką reikia akcentuoti. 


Norite tapti modeliu ir manote, jog atitinkate modeliui keliamus išmatavimų reikalavimus? Modelių agentūra „Supermodels“ nuolat ieško naujų veidų! Jeigu esi 14 – 22 metų amžiaus, ne žemesnė nei 170 cm ūgio mergina arba 16 – 25 metų amžiaus, ne žemesnis nei 185 cm ūgio vaikinas, laukiame tavęs savo ofise.

Tapk modeliu