Kas yra modelio „portfolio“?

Portfolio (profesionalus nuotraukų aplankas) – tai modelio pasas modelių pasaulyje. Jeigu dvejojate, ar jums jo reikia, mūsų atsakymas yra „be abejo TAIP!“ Atminkite, jog portfolio yra būtinas tam, kad gautumėte gerai apmokamą darbą. Toliau aptarsime keletą pagrindinių taisyklių, kuriomis vadovaudamiesi jūs galėsite susikurti savo asmeninį portfolio.

Portfolio išmatavimai

Portfolio paprastai būna skirtingų dydžių. Standartiniai matmenys yra tokie: 20 x 25 cm, 23 x 30 cm, 28 x 36 cm, 41 x 51 cm, 51 x 61 cm. Dažniausiai pasitaikantys yra 23 x 30 cm ir 28 x 36 cm. Akivaizdu, jog didelio formato nuotraukos atrodo daug įspūdingiau ir profesionaliau.

Kaina

Profesionalaus portfolio kaina gali siekti ir ne vieną šimtą eurų. Tai priklauso nuo to, kur jis yra daromas ir koks fotografas / fotografai prie jo dirba. Pirmosioms savo fotosesijoms nepatariame išleisti tūkstančių eurų, nes karjeros pradžioje jums tereikia nuotraukų su aiškiomis jūsų kūno linijomis ir veido bruožais. 

Portfolio apimtis ir kokios nuotraukos į jį įeina

Portfolio dažniausiai yra sudarytas iš dešimties lapų, nuotraukos į jį dedamos iš abiejų pusių. Nuotraukų skaičius paprastai svyruoja nuo 12 iki 30 kruopščiai atrinktų, profesionalių bei kokybiškų nuotraukų, tarp kurių būtinos:

  • modelio veidas ir kūnas visu ūgiu;
  • spalvotos ir juodai baltos nuotraukos; 
  • kasdieninio ir oficialaus stiliaus nuotraukos.

Modelio karjerai yra būtinos gražios portretinės nuotraukos. Modelių ieškantys darbdaviai taip pat paprastai nori pamatyti, kaip atrodo modelio kūnas. Tam skirtos nuotraukos visu ūgiu, jose modelis fotografuojamas su prigludusiais rūbais, triko, maudymosi kostiumėliu ar apatiniais. Tokiu atveju darbdabys puikiai mato modelio stilių ir kūno linijas.

Papildomai į portfolio yra įtraukiamos pusės kūno nuotraukos (nuo galvos iki klubų). Jei modelis turi ypatingai gražias rankas, pėdas, kojas ar nugaros raumenis, visa tai taip pat turėtų būti nufotografuota stambiu planu ir sudėta į asmeninį modelio portfolio.

Norint susikurti dinamišką ir įvairiapusišką portfolio, būtinos nuotraukos, kuriose rūbų ir išraiškos pagalba atspindimas modelio universalumas. Prisiminkite, kad modeliai dėl tų pačių darbo pasiūlymų paprastai konkuruoja su šimtais, o kartais net ir tūkstančiais kitų modelių. Dėl šios priežasties, „portfolio“ nuotraukos privalo būti kiek įmanoma ryškesnės, dramatiškos, stulbinančios ir įsimenančios.

Kodėl reikia nuolat atnaujinti savo portfolio?

Nepamirškite rūpestingai atnaujinti ir nuolat redaguoti savo portfolio, nes klientas modelį samdo pagal jo išvaizdą, kurią mato jo portfolyje. Įgijus patirties ir turint naujų gerų nuotraukų, senąsias rekomenduojame pakeisti naujomis. Net ir tuo atveju, jei nepasikeitėre, vis tiek yra naudinga pasidaryti naujų nuotraukų, nes taip įgysite reikalingos patirties prieš foto objektyvą.

Jei pakeitėte išvaizdą, nedelsiant pasidarykite naujų nuotraukų ir įtraukite jas į savo portfolio. Priešingu atveju, tai parodytų jūsų neprofesionalumą.

Įsivaizduokite situaciją: klientas pasamdo jus apie jūsų išvaizdą spręsdamas tik iš jūsų portfolio esančių nuotraukų, o darbe jūs pasirodote su kardinaliai pasikeitusia šukuosena ir plaukų spalva. Savaime aišku, kad žmonės, investavę į jus daug pinigų ir laiko, į jus nebežiūrės palankiai. Net jei nuotraukos ir labai geros, bet neatspindi jūsų dabartinės išvaizdos, turite jas išimti iš savo portfolio.

Naujausios tendencijos

Tobulėjant technologijoms ir vis labiau saugant gamtą, pereinama prie skaitmeninio portfolio pateikimų būdų. Tam puikiai tinka Apple kompanijos sukurtas irenginys iPad.

Reikia nepamiršti, kad net ir iPad'e demonstruojamos nuotraukos turi būti atrinktos motininės modelių agentūros. Tik ji gali tinkamai nuspręsti, ką reikia rodyti tam tikram klientui ar užsienio agentūrai. Pavyzdžiui, Japonams gali patikti vienos foto, Graikams kitos, Italams trečios, todėl nuotaukos turi būti parenkamos atsižvelgiant į klientą.

 

Norite tapti modeliu ir manote, jog atitinkate modeliui keliamus išmatavimų reikalavimus? Tokiu atveju laukiame jūsų „Supermodels“  agentūroje. Modelių agentūra laukia merginų nuo 13 metų amžiaus ir 170 cm ūgio, bei vaikinų nuo 16 metų amžiaus ir 183 ūgio. Nedvejok ir tapk modeliu!

Registruokis ir tapk modeliu
 
Modelių agentūros Lietuvoje

Svarstant apie modelio karjerą, vienas pirmųjų žingsnių yra geriausios ir patikimiausios modelių agentūros Lietuvoje pasirinkimas. Šalyje veikia daug...

Modelio sutartis

Modelio sutartis yra oficialus įpareigojantis dokumentas, kuris yra sudaromas tarp modelio ir modelių agentūros. Sutartis sudaroma dviem egzemplioria...

Kas yra polaroidinės modelio nuotraukos?

Polaroidinės nuotraukos reikalingos tam, kad klientas ir/arba užsienio agentūra, rinkdamasi modelį, matytų tikrą, natūralią modelio išvaizdą, kūno lin...

Kas yra modelio „portfolio“?

Portfolio - tai modelio pasas modelių pasaulyje. Jeigu dvejojate, ar jums jo reikia, mūsų atsakymas yra „be abejo TAIP!“ Atminkite, jog portfolio yra...

Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingas yra modelių verslo „darbo birža". Jo metu susitinka potencialūs užsakovai ir modeliai. Kastingas gali būti rimtas įrankis, kurio pagalba y...

Klausk – Atsakome. DUK

D.U.K. Pradedant modelio karjerą kyla daug klausimų. Siekdami padėti Tau išvengti bent dalies neaiškumų, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus...