Modelio Balansas, Statementas / išrašas. Privalu žinoti!

Modelio balansas dar vadinamas pajamų ir išlaidų balansu arba statementu – tai kiekvienos legaliai veikiančios modelių agentūros vedamas dokumentas, kuriame atsispindi modelio gaunamos pajamos ir išlaidos, kuriais paprastai padengia modelių agentūra. Tai yra antras pagrindinis dokumentas po modelio sutarties. Šis dokumentas paprastai yra antspauduojamas ir pasirašomas parašais. 

 

Kiekviena modelių agentūra privalo modeliui paaiškinti, kas yra statementas ir jį parodyti. Jeigu modelių agentūra slepia ar nesutinka modeliui parodyti jo statemento, vadinasi agentūra apgaudinėja modelį ir galimai savinasi jo uždirbtus pinigus. 

 

Patariame visuomet saugoti savo modelio balanso kopijas, kad išvengtumėte apgavysčių ir žinotumėte apie savo gaunamus bei išleidžiamus pinigus. 

 

MODELIO BALANSAS MOTININĖJE AGENTŪROJE

Kiekviena modelių agentūra, įskaitant ir motinines agentūras, privalo vesti visų agentūrai priklausančių modelių balansus ir jų išrašus. Kiekvienas modelis turi teisę parašyti agentūros savo esamo balanso, jei agentūra investuoja į modelį, t.y., organizuoja fotosesijas, už kurias modelis nieko nemoka, apmoka visas su darbu susijusias keliones, spausdina kompozitines korteles, moka už užsienio vizų gavimą ir t.t. Visa tai vedama buhalterinėje apskaitoje, kurioje galima matyti investicijas į kiekvieną modelį. Šios investicijos laikomos modelio skola agentūrai, o skolos grąžinimas yra kiekvieno modelio ir agentūros individualus susitarimas, kuris gali būti apibrėžtas modelio sutartyje.

 

MODELIO BALANSAS UŽSIENIO AGENTŪROJE

Kiekvienas į užsienį išvykęs modelis turi matyti savo uždirbtus pinigus ir patirtas išlaidas. Dirbant užsienio agentūroje, prieš išvykdamas modelis gali paprašyti statemento agentūros buhalterijos. Tačiau balansas gali būti neparuoštas modelio išvykimo dieną, todėl jis vėliau yra atsiunčiamas motininei agentūrai elektroniniu arba paprastu paštu. Tuomet modelis turi teisę išvysti statementą motininėje agentūroje.

 

Pasitaiko atvejų, jog modeliams nepavyksta išsireikalauti iš motininių agentūrų savo modelio balanso. Tai yra vienas pagrindinių ženklų, pranešančių, kad agentūra veikia nesąžiningai ir slepia pajamas nuo modelio. Žinoma, svarbu įvertinti laiką, kada statementas iš užsienio agentūros pasiekia modelių agentūrą, tačiau kiekviena motininė agentūra privalo informuoti modelį, kada modelio balansas atkeliaus ir tuomet kartu jį aptarti. 

 

Negalima leisti motininei agentūrai savivaliauti, todėl būtina po kiekvienos kelionės į užsienio agentūrą reikalauti modelio balanso, kad galėtumėte įvertinti, ar kitą kartą verta vykti į tą pačią agentūrą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kokiame viešbutyje buvo apgyvendintas modelis ir įvertinti, ar statemente matoma kaina atitinka rinkos kainą, ar yra ženkliai didesnė. Jeigu kainos neatitinka realybės, vadinasi agentūra nebuvo sąžininga ir kitą kartą į ją važiuoti neverta. 

 

SKOLŲ NURAŠYMAS

Modelio balansas parodo modelio įsiskolinimus agentūrai. Skolomis laikomos modelių agentūros investicijos į modelį, kurias agentūra ilgainiui nori susigrąžinti. Tam tikrai atvejais skolos yra nurašomos arba padovanojamos. Tai priklauso nuo to, kiek modelis dirba ir uždirba, kaip jam sekasi, kaip stengiasi, kiek laiko skiria darbui. 

 

Jeigu modelis nutraukia sutartį arba išeina į kitą agentūrą, skolos nedingsta ir agentūra turi teisę jas susigrąžinti. Modelių agentūra taip pat turi teisę reikalauti kompensacijos už nutrauktą sutartį ir sugaištą laiką ugdant modelį. Agentūros teisės ir modelio pareigos dėl sutarties nutrakimo būna nustatytos modelio sutartyje. Modeliui nusprendus keisti agentūrą, paprastai kompensacijas ar skolas išmoka ta agentūra, į kurią modelis nori išeiti.

 

Modeliui baigus karjerą ir netęsiant jos jokioje kitoje modelių agentūroje, visos skolos gali būti nurašomos arba modelio prašoma jas padengti – kiekvienas skolos grąžinimo atvejis sprendžiamas individualiai. 

 

Informacija atnaujinta 2016 m.

 

Jei jūs atitinkate modeliui keliamus išmatavimų reikalavimus, laukiame jūsų Supermodels agentūroje. Modelių agentūra "Supermodels" laukia merginų nuo 13 metų amžiaus ir 172 cm ūgio, bei vaikinų nuo 16 metų amžiaus ir 183 ūgio. Nedvejok ir Tapk modeliu!

 

REGISTRACIJA Į AGENTŪRĄ SUPERMODELS

 
Modelių Agentūros Lietuvoje

Lietuvoje yra labai mažai informacijos apie modelių agentūras. Tokioje mažoje rinkoje susikūrė per daug įvairių modelių agentūrų, todėl labai svarbu ž...

Modelių / Manekenių išmatavimai

Mados ir modelių pasaulis vilioja daugelį, tačiau norint tapti modeliu vien norų neužtenka. Profesionaliems modeliams taikomi itin griežti grožio stan...

Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingai yra modelių verslo „darbo birža", t.y. situacija, kuomet susitinka potencialūs užsakovai su modeliais, ieškančiais darbo. Kastingas gali b...

Fotomodeliai ir manekenės. Esminiai skirtumai

Ar žinote, kad fotomodelis ir manekenė yra visiškai skirtingi dalykai?   Labai dažnai tarp sąvokų manekenė ir fotomodelis dedamas lygybės ženklas, tač...

Kas gali būti modeliu?

Daugelis jaunų merginų ir vaikinų svajoja užkariauti modelių pasaulį, tačiau vien noro tam nepakanka. Modelio darbas sunkus ir reikalaujantis daug dar...

Klausk – Atsakome. DUK

Šioje Skiltyje galite užduoti jums rūpimus klausimus. Mūsų komanda pasistengs jums atsakyti. Būtina laikytis žemiau esančių taisyklių. Jei jų nesilaik...