Modelių / manekenių išmatavimai

Mados pasaulis vilioja daugelį, tačiau norint tapti profesionaliu modeliu, vien norų neužtenka. Profesionaliems modeliams taikomi itin griežti grožio standartai, kuriuos, deja, atitinka ne visos gražios merginos ar vaikinai. Modeliams taikomi įvairūs kriterijai, kurie gali šiek tiek kisti, atsižvelgiant į regioną ir rinką, kurioje modelis dirba. Pagrindinis dėmesys yra skiriamas modelio amžiui, ūgiui, svoriui, krūtinės, liemens ir klubų išmatavimams. 

Modelių išmatavimai

Modelių / manekelnių ūgio reikalavimai

Merginoms pradėti galvoti apie modelio karjerą vertėtų nuo 13 metų amžiaus, kai ūgis siekia bent jau 168 cm. Šiuo atveju modelių agentūra gali prognozuoti, kad artimiausiu metu mergaitė paaugs ir, sulaukusi darbui tinkamo amžiaus, bus pakankamo ūgio. Tikromis manekenėmis merginos gali tapti nuo 170 cm ūgio, kuris puikiai tinka darbui kai kuriose Azijos šalyse. Vis dėlto, Europos ir JAV rinkose toks ūgis dažniausiai yra per mažas. 

Įprastai 170 - 179 cm ūgio merginos yra paklausios Azijos rinkose, o 175 - 183 cm merginos gali dirbti didžiosiose Europos ir JAV rinkose. Universalus ir pats geriausias modelio ūgis svyruoja nuo 175 cm iki 179 cm. Tokio ūgio merginos turi didžiausias ir plačiausias galimybes įsitvirtinti modelių pasaulyje.

Žinoma, visos taisyklės turi išimtis, todėl galima rasti sėkmingai dirbančių modelių, kurių ūgis nesiekia 170 cm arba viršija 183 cm. Mūsų agentūroje yra modelis, kuris yra 168 cm ūgio ir puikiai dirba Azijos rinkoje! Tačiau išimtys iš taisyklės pasitaiko itin retai. 

Atsižvelgiant į modelių ūgį ir krūtinės, liemenes, klubų išmatavimus, standartinių dydžių modeliai pristato 32, 34, 36 drabužių dydžius. 

Reikalavimai modelio svoriui

Sužinojus modeliams taikomus ūgio standartus, paprastai kyla klausimas dėl modelių svoriui taikomų reikalavimų. Modelių svoris nėra rodiklis, kuriuo vadovaujamasi sprendžiant, ar mergina arba vaikinas yra tinkama/as modelio darbui. Svarbų vaidmenį vaidina krūtinės, liemens ir klubų išmatavimai, kurie nebūtinai turi atitikti tam tikrą ūgio ir svorio santykį.

Modelių krūtinės, liemens, ir klubų išmatavimai (apimtys)

Stereotipiškai manoma, kad idealūs manekenės išmatavimai yra 90:60:90, tačiau tai nėra tiesa. Pastaraisiais metais pastebima, kad 90 cm siekianti krūtinės apimtis yra per didelė ir prioritetas tenka merginoms, kurių krūtinės apimtis svyruoja tarp 80-86 cm. 

Profesionalūs modelių agentai per pirmąsias atrankas krūtinės apimties net nematuoja. Šis matmuo tampa svarbus tolimesniame darbe, renkant modeliui drabužius. Krūtinės apimtis apskritai neturi jokios lemiamos įtakos renkantis modelį. Išimtimi gali tapti tik per didelė krūtinė, kuri dažniausiai reiškia, kad modelio karjera baigta.

Taip nutinka todėl, kad daugelis siuvamų drabužių yra skirti liekno ir asketiško sudėjimo merginoms, o didelė krūtinė pakeičia drabužio kritimą ir formą, todėl daugelis dizainerių to vengia ir teikia pirmenybę proporcingai lieknam kūno sudėjimui.

Kur kas svarbesnis matmuo yra talija. Šiuo atveju visuotinai priimtas standartas – 60 cm – yra teisingas, tačiau šis matmuo taip pat gali svyruoti. Pavyzdžiui, merginai, kurios ūgis yra 180 cm, talijos apimtis 65 cm gali būti tinkama, tačiau merginai, kurios ūgis siekia 170 cm, tokia apimtis būtų per didelė. Modelių pasaulyje nėra absoliučios tiesos ir tai, kas yra tinkama vienam modeliui, gali būti netinkama kitam. Tačiau svarbiausia taisyklė, jog visiems modeliams neleidžiamos „žiemos atsargos“. 

Svarbiausias ir griežčiausias modelio matmuo yra klubai. Klubų apimtis negali viršyti 92 cm., o dažniausiai pageidaujama, kad klubų apimtys būtų tarp 87-90 cm. Tas vienas centimetras yra labai svarbus!

Vyrų modelių išmatavimai

Vyrai modeliais sėkmingai dirba būdami 186-192 cm ūgio. Vaikinams, taip pat kaip ir merginoms, taikomas tas pats standartas, jog žemesni vaikinai gali dirbti Azijoje, o aukštesni – Europoje ir JAV. Geriausias vaikinų ūgis svyruoja tarp 186-189 cm. Vyrai turi būti sportiško sudėjimo, tačiau ne itin raumeningi. 

Pagrindinė taikoma taisyklė modelių išmatavimams – modelis turi atrodyti proporcingai. Toks abstraktus išmatavimas daugeliui yra sunkiai suprantamas, tačiau įgudusiai modelių agento akiai viskas tampa iš karto aišku: modelis turi atrodyti taip, kad niekur nesinorėtų nei pridėti, nei atimti. Kūnas turi būti stangrus, o oda nesuglebusi.  

Jeigu atitinkate modeliui keliamus išmatavimų reikalavimus, laukiame jūsų! Modelių agentūra „Supermodels“ laukia merginų nuo 13 metų amžiaus ir 170 cm ūgio, bei vaikinų nuo 16 metų amžiaus ir 186 ūgio. Nedvejok ir tapk modeliu!

Tapk modeliu