Modelių / Manekenių išmatavimai

Mados ir modelių pasaulis vilioja daugelį, tačiau norint tapti modeliu vien norų neužtenka. Profesionaliems modeliams taikomi itin griežti grožio standartai, kuriuos, deja, atitinka ne visos gražios merginos ar vaikinai. Modeliams taikomi įvairūs kriterijai, kurie gali šiek tiek kisti, atsižvelgiant į regioną ir rinką, kurioje modelis dirba: amžius, ūgis, svoris, krūtinės, liemens ir klubų išmatavimai. 

 

KOKIE TURI BŪTI MODELIŲ / MANEKENIŲ IŠMATAVIMAI? (APIMTYS, MODELIO ŪGIS, SVORIS)

Merginoms pradėti galvoti apie modelio karjerą vertėtų būnant 11-13 metų amžiaus, kai ūgis siekia bent jau 168 cm. Šiuo atveju modelių agentūra numato, kad artimiausiu metu mergaitė paaugs ir sulaukusi darbui tinkamo amžiaus bus pakankamo ūgio. Tikromis manekenėmis merginos gali tapti nuo 172 cm ūgio, kuris puikiai tinka darbui kai kuriose Azijos šalyse, tačiau Europos ir JAV rinkose toks ūgis dažniausiai yra per mažas. 

Įprastai laikoma, kad 172-179 cm ūgio merginos gali dirbti Azijos rinkose, o 175-183 cm. merginos gali dirbti didžiosiose Europos ir JAV rinkose. Universalus ir pats geriausias modelio ūgis svyruoja nuo 175 cm iki 179 cm. Tokio ūgio merginos turi didžiausias ir plačiausias galimybes įsitvirtinti modelių pasaulyje. Visos taisyklės turi išimtis, todėl galima rasti sėkmingai dirbančių modelių, kurių ūgis nesiekia 170 cm arba viršija 183 cm. Tačiau pasaulinių standartų neatitinkančioms merginoms nevertėtų puoselėti didelių vilčių tapti modeliu, kadangi išimtys iš taisyklės pasitaiko itin retai. 

 

KOKS TURI BŪTI MODELIO SVORIS?

Sužinojus modeliams taikomus ūgio standartus, paprastai kyla klausimas dėl modelių svoriui taikomų reikalavimų. Modelių svoris nėra rodiklis, kuriuo vadovaujamasi sprendžiant, ar mergina arba vaikinas yra tinkamas modelio darbui. Svarbų vaidmenį vaidina krūtinės, liemens ir klubų išmatavimai, kurie nebūtinai gali atitikti tam tikrą ūgio ir svorio santykį.

 

MODELIŲ KRŪTINĖS, LIEMENS IR KLUBŲ IŠMATAVIMAI (APIMTYS)

Stereotipiškai manoma, kad idealūs manekenės išmatavimai yra 90:60:90, tačiau tai nėra tiesa. Pastaraisiais metais pastebima, kad 90 cm siekianti krūtinės apimtis yra per didelė ir prioritetas tenka merginoms, kurių krūtinės apimtis svyruoja tarp 80-86 cm. 

Profesionalūs modelių agentai per pirmąsias atrankas krūtinės apimties net nematuoja. Šis matmuo tampa svarbus tolimesniame darbe, renkant modeliui drabužius. Krūtinės apimtis apskritai neturi jokios lemiamos įtakos renkantis modelį. Išimtimi gali tapti tik per didelė krūtinė, kuri dažniausiai reiškia, kad modelio karjera baigta. Taip nutinka todėl, kad daugelis siuvamų drabužių yra skirti liekno ir asketiško sudėjimo merginoms, o didelė krūtinė pakečia drabužio kritimą ir formą, todėl daugelis dizainerių to vengia ir renkasi proporcingai liekną sudėjimą.

Kur kas svarbesnis matmuo yra talija. Šiuo atveju visuotinai priimtas standartas – 60 cm – yra teisingas, tačiau šis matmuo taip pat gali svyruoti. Pavyzdžiui, merginai, kurios ūgis yra 180 cm talijos apimtis 65 cm gali būti tinkama, tačiau merginai, kurios ūgis siekia 170 cm, tokia apimtis būtų per didelė. Modelių pasaulyje nėra absoliučios tiesos ir tai, kas tinkama vienam modeliui, gali būti netinkama kitam. Tačiau svarbiausia taisyklė, jog visiems modeliams neleidžiamos „žiemos atsargos“. 

Svarbiausias ir griežčiausias modelio matmuo yra klubai. Klubų apimtis negali viršyti 92 cm., o dažniausiai pageidaujama, kad klubų apimtys būtų tarp 87-90 cm. Tas vienas centimetras yra labai svarbus!

 

VYRŲ MODELIŲ IŠMATAVIMAI

Vyrai modeliais sėkmingai dirba būdami 186-192 cm ūgio. Vaikinams, taip pat kaip ir merginoms, taikomas tas pats standartas, jog žemesni vaikinai gali dirbti Azijoje, o aukštesni – Europoje ir JAV. Geriausias vaikinų ūgis svyruoja tarp 186-189 cm. Vyrai turi būti sportiško sudėjimo, tačiau ne itin raumeningi. 

Pagrindinė taikoma taisyklė modelių išmatavimams – modelis turi atrodyti proporcingai. Toks abstraktus išmatavimas daugeliui yra sunkiai suprantamas, tačiau įgudusiai modelių agento akiai viskas tampa iš karto aišku: modelis turi atrodyti taip, kad niekur nesinorėtų nei pridėti, nei atimti. Kūnas turi būti stangrus, o oda nesuglebusi. 

 

 

Informacija atnaujinta 2016 m.

 

Jei jūs atitinkate modeliui keliamus išmatavimų reikalavimus, laukiame jūsų Supermodels agentūroje. Modelių agentūra "Supermodels" laukia merginų nuo 13 metų amžiaus ir 172 cm ūgio, bei vaikinų nuo 16 metų amžiaus ir 186 ūgio. Nedvejok ir Tapk modeliu!

 

REGISTRACIJA Į AGENTŪRĄ SUPERMODELS

 

 

 
Modelių agentūros Lietuvoje

Svarstant apie modelio karjerą, vienas pirmųjų žingsnių yra geriausios ir patikimiausios modelių agentūros Lietuvoje pasirinkimas. Šalyje veikia daug...

Modelių / Manekenių išmatavimai

Mados ir modelių pasaulis vilioja daugelį, tačiau norint tapti modeliu vien norų neužtenka. Profesionaliems modeliams taikomi itin griežti grožio stan...

Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingai yra modelių verslo „darbo birža", t.y. situacija, kuomet susitinka potencialūs užsakovai su modeliais, ieškančiais darbo. Kastingas gali b...

Fotomodeliai ir manekenės. Esminiai skirtumai

Ar žinote, kad fotomodelis ir manekenė yra visiškai skirtingi dalykai?   Labai dažnai tarp sąvokų manekenė ir fotomodelis dedamas lygybės ženklas, tač...

Kas gali būti modeliu?

Daugelis jaunų merginų ir vaikinų svajoja užkariauti modelių pasaulį, tačiau vien noro tam nepakanka. Modelio darbas sunkus ir reikalaujantis daug dar...

Klausk – Atsakome. DUK

D.U.K. Pradedant modelio karjerą kyla daug klausimų. Siekdami padėti Tau išvengti bent dalies neaiškumų, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus...