Kaip ir kada vyksta modelių atrankos?

Modelių agentūros kelis kartus per metus organizuoja modelių atrankas ir kviečia atvykti merginas ir vaikinus, atitinkančius modeliams keliamus reikalavimus. Kas yra dalyvavęs modelių atrankoje žino, kad procesas tikrai nėra ilgas ar baisus, tačiau vis dar yra žmonių, svajojančių tapti modeliais, bet vis neišdrįstantyts joje sudalyvauti. Tačiau Supermodels agentūra neapsiriboja įprastomis modelių atrankomis ir kviečia merginas ir vaikinus atvykti į vasaros modelių atranką, sudalyvauti online modelių atrankoje, pamėginti tapti plus size modeliu. Tad šiame straipsnyje papasakosime, ko ieško modelių agentūros, kaip vyksta atrankos, kada jos vyksta, kaip apie jas sužinoti ir net patarsime, ką apsirengti atvykstant į atranką. 

 

Ko ieško modelių agentūros rengdamos modelių atrankas?

Modelių agentūros ieško perspektyvių, naujų veidų, kurie atitiktų modeliams keliamus reikalavimus.

Norint sudalyvauti atrankoje, pirmiausia reikia būti tinkamo amžiaus. Skritingos agentūros nustato skirtingą amžių, vienos kviečia merginas nuo 12 ar 13 metų pasirašyti sutartį, tačiau turėkite omenyje, kad profesionalaus modelio darbas prasideda tik sulaukus 16 metų. Tad Supermodels agentūra į agentūrą priima merginas nuo 14 metų, nes per du metus galima pilnai pasiruošti pradėti modelio karjerą. Yra is išimčių, keliose rinkose galima dirbti jaunesnėm negu 16 metų merginoms, kurios yra savarankiškos ir tam subrendę arba gali vykti su kažkuriuo iš tėvų. Vaikinai atrankose laukiami vyresni, jau sulaukę 16 metų. Dažniausiai mados industrija ieško vyresnių ir subrendusių vaikinų modelių, tad ir metų skaičius, kada rekomenduojame pradėti karjerą yra didesnis nei merginoms

Taip pat svarbu atitikti nustatytą ūgio kriterijų. Minimalus reikalaujamas ūgis skirtingose agentūrose taip pat gali skirtis. Vienos agentūros ieško modelių nuo 172 cm ar 174 cm ūgio, tačiau Supermodels agentūra priima merginas nuo 170 cm ūgio iki 180 cm. Vaikinams yra taikomas griežtesnis ūgio reikalavimas, kadangi turi atitikti dar siauresnę nustatytą skalę - nuo 185 cm iki 190 cm.    

Svarbu atitikti modelio figūrai nustatytus išmatavimus. Svarbiausias ir griežčiausias modelio matmuo yra klubai. Klubų apimtis negali viršyti 92 cm., o dažniausiai pageidaujama, kad klubų apimtys būtų tarp 87-90 cm. Nemažiau svarbus yra liemuo - jo išmatavimai turi būti 58-62 cm. Tačiau modelių pasaulyje nėra absoliučios tiesos ir tai, kas yra tinkama vienam modeliui, gali būti netinkama kitam. Svarbu, kad figūra vizualiai atrodytų proporcingai. Vyrams nėra nustatyti griežti figūros išmatavimai, tačiau jie turi būti sportiško sudėjimo, bet ne itin raumeningi. 

Daugiau informacijos apie modeliams keliamus reikalavimus

2020 metais Supermodels agentūra atidarė Asmenybių padalinį, į kurį kviečiame prisijungti nestandartiškos išvaizdos ir didesnių išmatavimų modelius.

Daugiau informacijos apie Plus dydžio modeliams keliamus reikalavimus.

Kada vyksta modelių atrankos ir kaip apie jas sužinoti?

Modelių agentūros įprastai naujų veidų atrankas organizuoja du kartus per metus - pavasarį ir rudenį. Tuo metu agentūros ieško naujų modelių įvairuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Dažniausiai išvažiuojamosios modelių atrankos rengiamos Klaipėdoje, Palangoje, Mažeikiuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Utenoje, Kėdainiuose, Marijampolėje, Alytuje, Vilniuje ir Kaune. 

Kartais agentūros vykdo ir vasaros modelių atrankas. Tačiau dažniausiai jos vyksta viename pasirinktame mieste, paskirtu laiku ir vietoje. Pavydzdžiui Supermodels agentūra organizavo vasaros modelių atranką Palangoje, kurioje galėjo sudalyvauti tuo metu ten atostogaujantys.

 

Tačiau 2020 metais mados industriją stirpiai paveikė Covid-19 pandemija. Supermodels prisitaikė prie esamos situacijos ir organizavo nuotolines/online modelių atrankas ir suteikė galimybę tapti modeliu neišėjus iš namų. 

Apie organizuojamas ir vykstančias modelių atrankas greičiausiai galite sužinoti sekdami agentūras socialiniuose tinkluose. Pasekus Instagram platformoje @supermodels.lt visada rasite pačią naujausią informaciją apie vykdomas atrankas, čia dalinamės patarimais ir atskleidžiame modelio darbo subtilybes.

Kaip vyksta modelių atrankos?

Pats atrankos procesas neužtrunka ilgai, tačiau gali tekti palaukti eilėje su kitomis merginomis. Atrankos metu agentūros atstovai su tavimi susipažįsta, pasižymi tavo kontaktus, kaip su tavimi po atrankos galėtų susisiekti, tada išmatuoja tavo klubus, liemenį ir krūtine, pasidaro keletą paprastų tavo nuotraukų. Juk sakėme, kad tai visai nebaisu!

Kaip pasiruošti modelių atrankai?

Atkreipk dėmesį į aukščiau išvardintus taikomus reikalavimus, tačiau nepamiršk, kad visada būna išimčių. Mūsų agentūrai priklauso ir užsienyje puikiai dirba 168 cm modelis. Tad jei tapti modeliu visada buvo tavo svajonė, pabandyk!
Svarbu ugdyti pasitikėjimą savimi, žinoti savo vertę, tad atvykusi į atranką ištransliuok tai. 
Į atranką atvyk švariais plaukais. Merginoms patariame būti be makiažo, taip agentūros atstovai galės pastebėti tavo tikrąjį grožį. Patariame rengtis aptemptais, tamsiais drabužiais, žemapadžiais batais. Šį derinį gali pagyvinti stilingais aksesuarais. 

 

Tapk modeliu