Modelių verslo subtilybės ir suktybės. Privaloma žinoti

Pramogų pasaulio ir mados industrijai priklausantis modelių verslas yra apipintas legendomis ir stereotipais, tad norint tapti modeliu svarbu perprasti šio verslu subtilybes. Daugelis mano, kad vos atidarius modelių agentūros duris, agentūra nuties lygiausią ir greičiausią kelią į pasaulinę karjerą, o banko sąskaitoje bus galima matyti nuolat augančias pajamas. Deja, viskas nėra taip paprasta. 

 

Daugeliu atveju, modelio karjera prasideda prisijungus prie motininės modelių agentūros. Kartais modeliai svarsto galimybę dirbti savarankiškai, tačiau turime perspėti, kad tai yra rizikinga ir netgi pavojinga. Modelio karjera pradedama jauname amžiuje, todėl svarbu pasirūpinti merginų ir vaikinų saugumu. Dirbant savarankiškai užsienyje niekas neužtikrina saugios nakvynės, patikimų darbo pasiūlymų, medicininės pagalbos nelaimės atveju ar laiku sumokamo darbo užmokesčio. Šias funkcijas atlieka motininė modelių agentūra, tad norint tapti modeliu svarbu išsirinkti profesionalią agentūrą, kuri užtikrintų saugias ir patikimas darbo sąlygas. 

 

Daugelis modelių agentūrų netaiko jokių narystės mokesčių, tačiau tai nereiškia, jog buvimas modeliu nieko nekainuoja. Modelio karjera neįmanoma be išlaidų, kurioms priskiriama: profesionalus nuotraukų albumas (portfolio), kompozitinė kortelė, internetinė reklama ir modelių mokymai. Tai yra standartinės, visame pasaulyje egzistuojančios išlaidos, kurias apmoka modelis arba modelių agentūra – tai individualus susitarimas, kuris gali būti apibrėžiamas modelio sutartyje. Modelio agentūros sprendimas padengti šias išlaidas nėra dovana, todėl agentūra šias išlaidas atsiima iš modelio uždirbtų pinigų. Visos modelio patiriamos išlaidos ir pajamos yra fiksuojamos modelio balanse. 

 

Skeptikai tvirtina, kad neverta leisti pinigų tol, kol modelis pats jų neuždirba – juk ne visiems pasiseka pasiekti karjeros aukštumų, kad ir kaip to norėtųsi. Modelių verslas, kaip ir bet kurios kitos rūšies verslas, yra rizikingas, tačiau galime patvirtinti, jog modelių pasaulyje niekaip nepavyks išsiversti be portfolio ar kompozitinių kortelių. Šiems dalykams nebūtina išleisti krūvos pinigų, kadangi geriausią kainos variantą visada pasiūlo modelių agentūra, kuriai priklauso modelis. Modelių agentūros taip pat rūpinasi modelio karjera ir investuoja į modelius, užsakydamos įvairius mokymus: kaip taisyklingai eiti podiumu, kaip pozuoti ar elgtis prieš fotokameras ir t.t. Agentūros taip pat reklamuoja modelius interneto svetainėse ir socialinių tinklų puslapiuose, atrinkdamos geriausias, įdomiausias ir labiausiai modelius atskleidžiančias nuotraukas iš fotosesijų ar mados pristatymų.

 

Modelių verslas sulaukia daug kritikos ne tik dėl modeliams taikomų griežtų grožio standartų, bet ir dėl šiame versle pasitaikančių sukčiavimo atvejų ir apgavysčių. Visame pasaulyje egzistuoja agentūros, kurios pelnosi iš naivių merginų ir vaikinų, kurie bet kokia kaina trokšta tapti modeliais. Šios agentūros dažniausiai pelnosi iš įvairių kursų modeliams ar beprotiškai brangių fotosesijų, žadėdamos aukso kalnus ir pasaulinę šlovę. Profesionalios modelių agentūros atsirenka tik kriterijus atitinkančius asmenis, įvardija modelio galimybes ir susitaria dėl modelio patiriamų išlaidų. Taigi, norint tapti modeliu ir susikurti stulbinančią karjerą, svarbu kritiškai vertinti visas modelių agentūras. Jeigu agentūra atrodo įtartina, reikia nepagailėti laiko ir šią agentūrą patikrinti. Internetas tam suteikia puikiais galimybes – atsiliepimai, komentarai, įvairūs forumai ir agentūrai priklausančių modelių darbai padės susidaryti įspūdį, ar verta pasitikėti šia agentūra. 

 


Trumpas sąrašas dalykų kurie rodo agentūros lygį:

  1. Pažiūrėk esamas publikuojamas modelių nuotraukas. Palygink jas su profesionaliomis modelių nuotraukomis;
  2. Pažiūrėk ar agentūra priklauso pasaulinei Modelių ir Modelių Agentų asociacijai M.A.M.A.;
  3. Peržvelk agentūrų naujienas skelbiamas jų oficialiuose puslapiuose, bei Facebook profiliuose;
  4. Paieškok informacijos internete. Įvesk paieškas "geriausios modelių agentūros", "Top modelių agentūros Lietuvoje", paieskok informacijos įvesdama kiekvienos agentūros pavadinimą. Nors ir ne visa informacija internete galima pasikliauti, bet vaizdą apie kiekvieną agentūrą galima susidaryti.
  5. Profesionalios modelių agentūros dirba tik su modelių sutartimis. Darbas be sutarties yra nelegalus. Jei modelių agentūra sako, kad sutartis nėra reikalinga, tai rodo jos neprofesionalų požiūrį į tave. Atmink, be sutarties agentūra neneša jokios atsakomybės už tavo ir savo veiksmus, jei atsitiks bėda - niekas tavimi nepasirūpins.
  6. Yra šalys, kuriose modeliai dirba ne modelio darbą. Reikia labai atsargiai žiūrėti kur modelių agetūra tave siunčia. PVZ: Turkijoje yra vos 2-3 agentūros, kurios dirba visiškai skaidriai ir modelis ten gali jaustis saugiai. 
  7. Reikia suprasti kas yra modelio darbas. Modeliai nedirba klubuose, jų neprašoma linksminti klientų, lankymasis klubuose, bei vakarieniavimas su piarais, nėra modelio darbas, atvirkščiai, tai kenkia modelio reputacijai.
  8. Profesionali Modelių agentūra gauna pinigus už sėkmingą modelio darbą. Jūsų neprašoma sumoketi pinigus tam, kad butumėte modelis.

 

Informacija atnaujinta 2016 m.

 

Jei jūs atitinkate modeliui keliamus išmatavimų reikalavimus, laukiame jūsų Supermodels agentūroje. Modelių agentūra "Supermodels" laukia merginų nuo 13 metų amžiaus ir 172 cm ūgio, bei vaikinų nuo 16 metų amžiaus ir 186 ūgio. Nedvejok ir Tapk modeliu!

 

REGISTRACIJA Į AGENTŪRĄ SUPERMODELS

 
Modelių agentūros Lietuvoje

Svarstant apie modelio karjerą, vienas pirmųjų žingsnių yra geriausios ir patikimiausios modelių agentūros Lietuvoje pasirinkimas. Šalyje veikia daug...

Modelių / Manekenių išmatavimai

Mados ir modelių pasaulis vilioja daugelį, tačiau norint tapti modeliu vien norų neužtenka. Profesionaliems modeliams taikomi itin griežti grožio stan...

Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingai yra modelių verslo „darbo birža", t.y. situacija, kuomet susitinka potencialūs užsakovai su modeliais, ieškančiais darbo. Kastingas gali b...

Fotomodeliai ir manekenės. Esminiai skirtumai

Ar žinote, kad fotomodelis ir manekenė yra visiškai skirtingi dalykai?   Labai dažnai tarp sąvokų manekenė ir fotomodelis dedamas lygybės ženklas, tač...

Kas gali būti modeliu?

Daugelis jaunų merginų ir vaikinų svajoja užkariauti modelių pasaulį, tačiau vien noro tam nepakanka. Modelio darbas sunkus ir reikalaujantis daug dar...

Klausk – Atsakome. DUK

D.U.K. Pradedant modelio karjerą kyla daug klausimų. Siekdami padėti Tau išvengti bent dalies neaiškumų, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus...