Kaip tapti sėkmingu modeliu?

Karjera modelių srityje prasideda pasirašius kontraktą su motinine modelių agentūra, tačiau norint tapti sėkmingu modeliu tik uždėti parašą ant sutarties neužtenka. Rezultatai pasiekiami tik modeliui ir agentūrai bendradarbiaujant, kartu stengiantis, rodant motyvaciją ir komunikuojant.
Ieškant naujų veidų, modelių agentūra dažnai pabrėžia, kokių modelių ieško, kad svarbu ne tik išvaizda ir išmatavimai, bet ir vidinės savybės, kurios padės pasiekti karjeros aukštumų. 

Jei nenorite skaityti viso teksto, galite keliauti tiesiai prie apibendrintų pagrindinių dalykų, kuriuos rekomenduojame sekti norint eiti sėkmingu keliu modelio karjeroje. 

Motyvacija


Norint tapti sėkmingu modeliu, yra svarbu nuolatos domėtis kas vyksta mados pasaulyje. Sekti dizainerių naujausius darbus, modelius, kurie įkvepia, užsienio modelių agentūras su kuriomis svajoji dirbti ateityje, mados tendencijas. Iš esmės suvokiant sritį, kurioje nori dirbti, daug lengviau yra priimti teisingus sprendimus. 

Gigi Hadid for Jacquemus


Gebėjimas suderinti kitas veiklas su modelio darbu palengvina karjeros procesą. Šiais laikais yra sukurtos puikios galimybės mokytis nuotoliniu būdu. Daugelis modelių studijuoja universitete, ruošiasi mokyklos kontroliniams ir egzaminams, užsiema mylimais hobiais ir kelionių metu.


Modeliai turi nuolatos rūpintis savo išvaizda. Modelio kūno formos turi atitikti reikalaujamus industrijos standartus, tad reikia susidraugauti su savo kūnu, atrasti mėgstamą sportą, kuriuo galima užsiimti norint išlaikyti geras formas. Tai gali būti šokiai, bėgiojimas, ilgi pasivaikščiojimai, važinėjimasis dviračiu - ar viskas, kur kūnas daug juda, bet nėra apkraunamas papildomais svoriais. Svarbu atrasti maistą, kuris tau tinka ir turi daug naudingų medžiagų tavo kūnui, nuo kurio nepučia pilvo ir neišberia odos. Modeliai, kurie pradeda dirbti ir keliauti jauni, turi patys prisižiūrėti savo mitybą. Ir čia kalbame ne apie dietas, o subalansuotą mitybą ir maistą, kurie jie ruošiasi patys, tad prieš kelionę verta pasidomėti mitybos, maisto ruošimo blog'ais, kad išvykus nereiktų sotintis pusfabrikačiais ar greitu maistu ir alinti savo organizmo. 

Dirbant šioje industrijoje svarbu mokėti priimti atsakymą - ne. Atsiminkite, kad klientai ar agentūros skirtingams darbas ieško skirtingo tipažo, išvaizdos modelių. Tad negalite priimti atsakymo ne asmeniškai ar kaip įžeidimo, ateityje bus pilna darbų, kuriems reikės jūsų tipažo modelio. 

Investicijos į save

Mados industrijoje labai svarbu pirmas įspūdis. Kastingų metu klientai greitai susidaro nuomonę pamatę modelį iš to, kaip jis bendrauja ir kaip atrodo. Tad svarbu ne tik spinduliuoti gerą energiją, bet ir pateikti save kaip profesionalų modelį. Galbūt moki pasisveikinti tos šalies kalba? Esi susipažinusi su jų dizainerių darbais ar šalies kultūra? Investuok savo laiką pagilinti žinias.
Į kastingus atvyk vilkint stilingus, madingus drabužius. Nors kastingo "uniforma" - tamsūs, aptempti drabužiai, gali šią aprangą pagyvinti stilingais akcentais - aksesuarais, rankine, madingais batais, galvos apdangalu ar paltu. Tai padės sudaryti įspūdį, kad tau ištiesų rūpi mada. 

Hailey Bieber Black Uniform


Modelį reprezentuoja jo darbai - nuotraukos. Norint parodyti, kaip puikiai pozuoji ir atrodai nuotraukose, reikia kelių skirtingų stilistikų model testų. Investuoti pinigus verta tik į profesionalaus fotografo darbus. Jei kelių model testų sau leisti kol kas negali, pasek mados fotografus, prisijunk į modelių ir fotografų bendruomenes socialiniuose tinkluose, ten dažnai atsiranda pasiūlymų fotografuotis TFP principu. Jei nori daugiau sužinoti apie model testus - skaityk čia Fotosesija ir fototestas. Esminiai skirtumai

Praktika

Niekas negimė mokėdamas pozuoti ar vaikščioti aukštakulniais. Bet to nemokant, sėkmingu modeliu netapsi. Belieka daug praktikuotis. Pozuotis mokinkis prieš veidrodį, pries telefono kameros objektyvą. Paieškok pozų inspiracijų įvairiuose mados žurnaluose, fotografų ar modelių paskyrose. Panaršyk Youtube, kaip atsipalaiduoti fotosesijos metu, kaip atrasti objektyvui patrauklius savo kūno ir veido kampus.

Merginoms patariame įsigyti patogius aukštakulnius, geriausia, jei kulnas būtų aukštesnis nei 7 cm ir mokintis su jais vaikščioti namuose, tol, kol su jais eidama jausis patogiai ir pasitikinti savimi. Medžiagos, kaip taisyklingai eiti podiumu tiek merginoms, tiek vaikinams, galima rasti Youtube, patarimų gali duoti motininė agentūra. 

Svarbu ne tik modelio profesijos gebėjimų ugdymas, bet ir Jūsų pačių asmeninių talentų atradimas ir jų plėtojimas. Svarbu tobulėti Jūsų asmenybę atspindinčiose srityse. Tik formuojantis asmenybei auga ir pasitikejimas savimi, kas yra labai svarbu modelių pasaulį.

Socialiniai tinklai 

Norint tapti sėkmingu modeliu, tau padės tavo vardo žinomumas. Socialiniai tinklai suteikia puikią terpę garsinti savo, kaip modelio, vardą, darbus, asmenybę. Modelių agentūros skatina modelius "promotinti" patiems save, atkrepti žmonių dėmesį ir pritraukti juos įdomiu turiniu. Modelių darbo užkulisiai yra įdomūs žmonėms, kurie nieko bendro su tuo neturi, tačiau domisi mada. Tad jūsų darbai, mados kolekcijų pristatymai, jų užkulisiai ir istorijos gali pritraukti jūsų gerbėjus, užsienio modelių agentūras ar klientus. 

Agne Konciute for Vogue

Taip pat, esamiems modeliams, Instagram gali pasitarnauti kaip jų modelio bookas (Kas yra modelio portfolio/bookas?) ir puiki savęs reprezentacijos forma, nes daugelis užsienio agentūrų jau prašo parodyti jūsų socialinius tinklus ir net atsižvelgia į sekėjų skaičių. Tad rekomenduojama rodyti aktyvų savo, jei ne kaip asmenybės, tai kaip modelio gyvenimą.

_______________________________________________________________________________________________

Galiausiai svarbu suprasti, kad modelio karjera nepasidaro per vieną dieną. Siekiant rezultatų reikia ilgai ir kantriai šiuo keliu eiti, todėl labai svarbu kantrybė, nuoseklumas ir optimizmas tikint, kad Jums pavyks.

Taigi, pagrindiniai dalykai, kuriuos rekomenduojame sekti norint eiti sėkmingu keliu modelio karjeroje:

  • Svarbu nuolatos domėtis kas vyksta mados pasaulyje; 
  • Gebėjimas suderinti studijas/hobius su modelio darbu;
  • Nuolatos rūpintis savo išvaizda - sveikai maitintis, palaikyti fizinį aktyvumą, prižiūrėti savo odą, puoselėti sveikus plaukus;
  • Investuoti į savo, kaip modelio reprezentaciją - model testus, stilių, žinias;
  • Praktikuotis pozuoti, atrasti vis naujas pozas, praktikuotis vaikščioti aukštakulniais, atrasti savo catwalk eiseną;
  • Ugdyti pasitikėjimą savimi, kantrybę siekiant modelio karjeros;
  • Būti aktyviu socialiniuose tinkluose, kelti su modelio darbu susijusiį turinį, viešinti reprezentuoti savo, kaip modelio, vardą.

 

Tapk modeliu