Daugelis jaunų merginų ir vaikinų svajoja užkariauti modelių pasaulį, tačiau vien noro tam nepakanka. Modelio darbas sunkus ir reikalaujantis daug darbo - mergina arba vaikinas privalo atitikti aukštus reikalavimus, rūpintis savimi ir puoselėti savo vidines savybes.
Kodėl modelio profesija taip vilioja?
Modelio darbas yra apipintas plačiai paplitusiais stereotipais: tai daug pinigų atnešanti karjera, dalyvavimas pašėlusiuose vakarėliuose, susitikimai su stilingais ir gražiais žmonėmis bei daugelis kitų šauniai atrodančių veiklų. Šie stereotipai yra atitrūkę nuo realybės - modelio darbas yra sunki ir didelių pastangų reikalaujanti profesija.
Išbandyti modelio karjerą neretai siūlo tėvai ar draugai, nuolatos kartodami, jog esi be galo graži, tačiau mados industrijoje vien artimųjų nuomonės nepakanka. Jeigu viduje jauti troškimą tapti modeliu, privalai atsakyti į esminį klausimą –
kas tave išskiria iš gausybės kitų gražių žmonių?
Komerciškai sėkmingi modeliai privalo turėti „prekinę“ išvaizdą, t.y., tavimi susidomėję užsakovai turi patikėti, kad tavo veidas ar kūnas paskatins jų produkto paklausą. Dėl šios priežasties modeliai turi būti itin stiprios asmenybės, kurioms gali tekti išgirsti dažną „ne“ ir paaiškinimą, jog esi netinkamos išvaizdos ar neatitinki keliamų reikalavimų.
Kas yra modelio darbas?
Modelio profesija siejama su drabužių pardavimu, todėl modelio darbas susideda iš dalyvavimo rūbų kolekcijų pristatymuose, dizainerių salonų bei įvairiuose madų pristatymuose. Modelio darbui taip pat priskiriamas fotografavimasis reklaminėms kampanijoms žurnaluose ar reklaminiuose stenduose, fotosesijos madų katalogams ir t.t.
Kokio amžiaus galima pradėti modelio karjerą?
Anksčiau pasirašyti kontraktą su agentūra galėdavo jausnesnės merginos, agentūros kviesdavo modeliais tapti merginas nuo 12 metų. Tačiau laikai pasikeitė ir modelio karjeros siekti pradeda vyresnės merginos. Profesionalios agentūros siunčia modelius dirbti užsienyje tik su darbo dokumentais, o įvairios rinkos amžių riboja skirtingai. Važiuoti dirbti i europą - Milaną, Paryžių, Londoną, galima nuo 16 metų, tačiau pilnamečiams darbo įprastai būna daugiau, nes klientai linkę rinktis modelius virš 18 metų. JAV, Meksikoje, Čilėje, Australijoje kviečia dirbti tik pilnamečius modelius. Anksčiau į Kiniją galėjo važiuoti modeliai sulaukę 16 metų, tačiau dabar darbo vizas išduoda tik nuo 18. Jaunesnės merginos, dar neturinčios 16 metų gali legaliai vykti dirbti į Korėją, Japoniją ir Taivaną.
Kaip tapti modeliu?
Modeliams arba manekenėms keliami labai aukšti ir griežti reikalavimai todėl, kad drabužiai gaminami pagal tam tikrus standartus ir tinka tik standartus atitinkantiems modeliams.
Merginos modeliais gali tapti nuo 14 metų, o ūgis turi būti ne žemesnis nei 170 cm. Vaikinai modelio karjerą gali pradėti nuo 16 metų būdami ne žemesni nei 185 cm. Daugiau apie modeliams keliamus reikalavimus ir išmatavimus gali rasti
čia.
Jeigu atitinki modeliams keliamus išvaizdos reikalavimus, belieka išsirinkti
modelių agentūrą Lietuvoje ir užpildyti anketą.
Kaip tapti fotomodeliu?
Egzistuoja ir kitas modelio tipas, kuriam taikomi ne tokie aukšti ir griežti reikalavimai – tai fotomodeliai. Fotomodeliams netaikomi amžiaus ar išvaizdos apribojimai. Tai komercinio tipo modeliai, kurie yra reikalingi darbui televizijoje, spaudoje ar reklamos sektoriuje. Tačiau profesionalūs modeliai negali būti tik fotomodeliais. Daugiau apie modelio ir fotomodelio skirtumus gali rasti
čia.
Ką dar turiu žinoti apie modelio profesiją?
Modelio darbas nėra vienas didelis vakarėlis ir gražių drabužių demonstravimas. Šis darbas reikalauja didelio noro, gebėjimo derinti mokslus ir darbą, fizinės ištvermės ir stiprios emocinės būklės. Modelio karjeros sėkmė priklauso nuo tavęs – tavo ryžto ir įdėto darbo!
Svarbu būti savarankiškam ir atsakingam. Išvažiavus į pirmą modelio kelionę modeliai patys keliauja i į kastingus ir darbus, kurie vyksta skirtingose lokacijose nepažįstamame mieste. Šiais laikais naudojantis įvairiom programėlėm (pvz. google maps) tai padaryti yra nesunku, tačiau, jei kažkas vyksta ne pagal planą, svarbu nebūti pasimetus ir spręsti problemas. Žinoma, tau padės motininė agentūra, tačiau tu esi atsakingas už savo laiko planavimą, elgesį ir pasirinkimus.