Modelių agentūros Lietuvoje

Svarstant apie modelio karjerą, vienas pirmųjų žingsnių yra geriausios ir patikimiausios modelių agentūros Lietuvoje pasirinkimas. Šalyje veikia daug įvairių modelių agentūrų, o rasti aiškią ir susistemintą informaciją yra gana sudėtinga. Vienos agentūros siūlo fotomodelio karjerą, kitos – darbą tik Lietuvos rinkoje, trečios – dirba užsienio rinkoje.

Renkantis agentūrą, jos patikimumą galima įvertinti vadovaujantis šiais septyniais punktais:

 1. Surink informaciją apie agentūrą: internetas, forumai, nuomonės
  Prieš eidama į modelių agentūrą Lietuvoje, paieškok informacijos apie ją internete. Peržiūrėk agentūros tinklalapį, socialinių tinklų paskyras, paieškok informacijos įvairiuose forumuose ar tinklaraščiuose, patikrink kokiomis naujienomis dalinasi savo socialinių tinklų paskyrose. Tačiau šimtu procentų pasikliauti tik internete pateikiama informacija nederėtų. Agentūros tinklalapyje ar forumuose rastą informaciją turi įvertinti kritiškai. Pasistenk taip pat susisiekti su agentūrai priklausančiais modeliais ar jų tėvais ir paklausti visų rūpimų klausimų, susijusių su darbu ir bendra agentūroje vyraujančia atmosfera. Būtent tai yra pirminė informacija, kuria geriausia pasikliauti.

 2. Įsitikink, kad agentūra priklauso pasaulinei modelių ir modelių agentūrų asociacijai M.A.M.A.
  Ši asociacija vienija motinines modelių agentūras Lietuvoje ir pasaulyje, yra vienas iš pagrindinių saugiklių, leidžiančių užtikrinti, kad darbas agentūroje yra patikimas, saugus ir legalus. Modelių agentūros Lietuvoje gali ir nepriklausyti šiai asociacijai, tačiau, mūsų nuomone, renkantis agentūrą itin svarbu atsižvelgti į šį faktą. Modeliais tampa jaunos merginos ir vaikinai, kurie keliauja ne tik po Europos, bet ir Azijos šalis, tad saugumas ir rūpestingumas čia yra itin svarbus.

 3. Peržiūrėk modelių agentūros atstovaujamus modelius.
  Daugelis modelių agentūrų Lietuvoje savo internetiniuose puslapiuose skelbia informaciją apie savo modelius. Peržiūrėk jų nuotraukas, pasidomėk jų karjeros istorija ir pasistenk išsiaiškinti modelių kaitą agentūroje. Tai gali padaryti kantriai naršydama internete arba socialinių tinklų pagalba susisiekdama su pačiais modeliais. Nepamiršk, kad didelis priimamas naujų veidų skaičius dar nieko nereiškia. Galbūt agentūroje vyrauja didelė modelių kaita. Tokiu atveju galima įtarti, kad agentūroje vyrauja prasta atmosfera arba gausu kitų problemų.

 4. Išsiaiškink apie modelio sutartį.
  Legaliai dirbančios modelių agentūros visada sudaro sutartis su modeliais. Šis dokumentas apibrėžia agentūros ir modelio teises bei pareigas, darbo sąlygas ir kitus svarbius aspektus. Skaityk daugiau informacijos apie modelio sutartį.

 5. Modelių agentūros Lietuvoje neturėtų prašyti mokėti jokių mokesčių.
  Pradedant modelio karjerą jokia agentūra neturi reikalauti mokėti mokesčių ar prašyti įsigyti kokias nors paslaugas, pavyzdžiui, fotosesiją. Profesionalios modelių agentūros Lietuvoje gali rekomenduoti tokias paslaugas, tačiau daugeliu atvejų modelių agentūra tokias išlaidas padengia. Tai laikoma agentūros investicijomis, kurias ji susigrąžina modeliui pradėjus uždirbti pinigus.

 6. Suprask, kas yra modelio darbas.
  Modeliai nedirba naktiniuose klubuose, jie neturi linksminti klientų ar užsiimti panašiomis veiklomis. Priešingai, lankymasis vakarėliuose kenkia modelio karjerai ir reputacijai. Sužinok apie modelių darbo suktybes ir subtilybes.

 7. Netikėk saldžiais pažadais.
  Jeigu kalbėdama su modelių agentūros atstovais girdi pažadus apie garantuotą pasaulinę šlovę ir kasdien plaukiančius darbo pasiūlymus, neapsigauk. Modelių verslas nėra toks gražus, lengvas ir paprastas, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Pirmųjų darbo pasiūlymų gali tekti palaukti ilgiau, kadangi modelių agentūros Lietuvoje modelius tik atstovauja ir nėra tiesioginės jų darbdavės.

Žemiau pateikiame sąrašą Lietuvoje veikiančių modelių agentūrų, jų vadovų, partnerių ir žinomiausių modelių sąrašą. Laikui bėgant šis sąrašas gali kisti, todėl prieš renkantis modelių agentūrą Lietuvoje, patariame pasitikslinti informaciją kiekvienos agentūros tinklalapyje ir socialinių tinklų paskyrose. Straipsnio pabaigoje taip pat rasi kitų grožio, mados ir estetinio lavinimo studijų bei veiklą nutraukusių modelių agentūrų sąrašą. Modelių agentūros Vilniuje ir modelių agentūros Kaune yra aprašytos šiuose straipsniuose. 

M.A.M.A. ASOCIACIJAI PRIKLAUSANČIOS MODELIŲ AGENTŪROS LIETUVOJE

SUPERMODELS MODEL MANAGEMENT

2001 m. įkurta modelių agentūra dirba su aukščiausio lygio modeliais. Agentūrai vadovauja Jurgita Kiguolė. Žinomiausi agentūros modeliai Agnė Končiūtė, Gabija Gasperavyčiūtė, Nida Kazickaitė, Brigita Maldutytė, Gabrielė Kleizaitė, Austė Miglinskaitė, Evelina Mačerniūtė, Ieva Skruzdytė, Monika Orentaitė, Saulė Šilinytė, Ugnė Butkutė ir daugelis kitų.

2020 metais Supermodels agentūra atidarė naują SPECIAL padalinį. Agentūra atstovauja profesionalius CURVE modelius, tokius kap Rugilė Kančaitė, Paulina Galkonaitė ir pakvietė prisijungti stiprias ir gražias asmenybes, ne visiškai atitinkančias įprastus modelių standartus. 

Agentūra bendradarbiauja su didžiausiomis ir garsiausiomis modelių agentūromis, tokiomis kaip NEXT, Wilhelmina, Bravo, Donna, Women, Uno, Sight, Elite, Silent, Storm, Select, Modelwerk, Image, MiLK, ir kt. Daugiau informacijos apie Supermodels modelių agentūrą.

IMAGE GROUP

1998 m. įkurta modelių agentūra, kurios steigėjos Lietuvos modeliai Renata Mikailionytė, Julija Maslinskaja-Ulvydienė ir Meda Jonaitytė. Agentūra bendradarbiauja su modelių agentūromis Italijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, JAV, Japonijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Australijoje, Vokietijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Tailande, Taivane.

Populiarūs modelių agentūros modeliai Gytis Gedvilas, Enrika Stanulevičiūtė, Goda Paulavičiūtė, Gabija Rostovskytė, Ugnė Bagdonaitė, Viktorija Spalvytė, Miglė Kuraitė, Gabrielė Girskytė ir kt. Skaitykite daugiau apie Image Group modelių agentūrą.

RUTA MODEL MANAGEMENT

Užsidarius modelių agentūrai „Olialia models“ vietoje jos 2009 m. buvo įkurta Ruta Model Management. Agentūrai vadovauja Rūta Bartašiūtė ir Povilas Jonikas. Vilniuje veikianti agentūra dirba su modeliais ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Prancūzijoje.

Populiarūs modeliai: Gabrielė Sodonytė, Aistė Virbukaitė, Dovilė Davidavičiūtė, Elena Butnoriūtė, Dovilė Girdvainytė, Justina Kazlauskytė, Kateryna Zub, Samanta Kriptavičiūtė, Ugnė Kirvelaitė, Enrika Motuzaitė, Ūla Grigaliauskaitė, Viktorija Meilutytė,  Gabrielė Sodonytė ir kt.

MODILINOS MODEL MANAGEMENT

1997 m. įkurta agentūra, kurios steigėja Jolanta Sadauskienė. Vilniuje ir Kaune veikianti agentūra dirba su užsienio rinkomis.

Tarp žinomiausių agentūros modelių buvo Jurgita Jurkutė ir Gabrielė Martirosianaitė. Šiuo metu populiarūs modeliai: Karolina Toleikytė, Lidija Šimoliūnaitė, Gabija Aleksonytė, Aistė Bruževičiūtė, Sima Jakulevičiūtė, Marius Survila ir kt. Daugiau informacijos apie Modilinos modelių agentūrą.

PMST (P Model Scout Team) - Nebedirba Lietuvoje

2006 m. Lietuvoje buvo įkurta, su tarptautine rinka dirbanti modelių agentūra, kuri savo veiklą pradėjo Čekijoje 2005 m. Kaune veikiančiai agentūrai vadovavo Paul Chang.

MAJOR AMBER MODELS

2003 m. Vilniuje įkurta modelių agentūra atstovavo pasaulinei modelių agentūrai „Metropolitan“. Nuo 2009 m. agentūra yra žinomos tarptautinės modelių agentūros „Major Model Management“ atstovė Lietuvoje ir bendradarbiauja su žinomomis modelių agentūromis Milane, Paryžiuje, Londone, Niujorke, Vokietijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Arijoje, Danijoje, Belgijoje. Agentūros vadovė Agnė Stankūnaitė-Dagilė.

Populiariausi modeliai: Urtė Žiškaitė, Beatričė Tylaitė, Karolina Satkauskaitė,Gerda Zubrickaitė, Guoda Sinkevičiūtė ir kt. Major Amber Models. Daugiau informacijos ir galutinis verdiktas.

EUROPE CENTRE MODELS

2002 m. įkurta agentūra, kurios įkūrėja ir vadovė Kistina Šumskienė. Agentūra ieško modelio profesijai tinkančių jaunų ir gražių žmonių, kuriems padeda siekti modelio karjeros. Agentūra turi partnerių Niujorke, Los Andžele, Paryžiuje, Milane, Barselonoje. Keiptaune, Singapūre, Tokijuje, Šanchajuje, Honkonge, Stambule.

Agentūra ieško merginų ir vaikinų žurnalams, podiumui, katalogams, komercinei reklamai. Į agentūrą taip pat priimami vaikai, kurie fotografuojasi reklamoms, tačiau yra auginami ir ruošiami profesionaliam modelių darbui. Populiariausi modeliai: Julija Januševskaja, Bernadeta Baltakytė, Dovilė Mockevičiūtė, Austėja Astravaitė ir kt.

VILNIUS MODELS MANAGEMENT

2007 m. Vilniuje įsteigta agentūra atstovauja modelius iš Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos. Agentūra bendradarbiauja su tokiomis pasaulio agentūromis, kaip Next Models, Women, Img, Wilhelmina, Elite, Dmanagement, Monster, FMI Asia ir kt.

Agentūra teikia tokias paslaugas, kaip modelių paieška, reklamoms ir pramoginiams renginiams skirtų personažų parinkimas, mados renginių bei pristatymų organizavimas. Modelių agentūrai vadovauja Svajūnė Jackūnaitė. Populiariausi modeliai: Laura Kerdokaitė, Simona Puidokaitė, Giedre Minkeviciute, Rūta Normantaitė ir kt.

M.A.M.A. ASOCIACIJAI NEPRIKLAUSANČIOS MODELIŲ AGENTŪROS LIETUVOJE

BALTIC MODEL MANAGEMENT

2004 m. įkurta agentūra, kuri palaiko ryšius su pasaulinėmis modelių agentūromis, tokiomis kaip M4 Vokietija, STORM Didžioji Britanija, IMG world (Milanas, Paryžius, Londonas, Niujorkas) ir kitomis ne mažiau žinomomis agentūromis, tokiomis kaip Women Paryžius, Milanas, Niujorkas, Wilhelmina, Uno – Barselona/Madridas, Viva – Paryžius, Tokijus – Donna, Agencepresse, Surge, Parfe; Osaka  – Cosmopolitan, Select; Singapūras – Ave, Mannequin, Upfront ir kt.

Populiariausi modelių agentūros modeliai Indre Aleksiuk, Agnė Petkutė, Vika Volkutė, Saulė Vincenta Moisiejenko, Monika Dzilbutė, Gabrielius Vagelis, Justina Cesnaite Jarute, Kamilė Kazickaitė ir kt. Skaitykite daugiau informacijos apie Baltic Model Management modelių agentūrą.

DEIMANTĖS MODELIŲ AGENTŪRA

1994 m. įkurta šokių studija ir modelių agentūra, kurios vadovė choreografė Deimantė Ūsienė. Agentūra priima įvairaus amžiaus modelius – nuo kūdikių iki pagyvenusių žmonių. Modelių agentūros modeliai dirba Milano, Tokijo, Niujorko, Paryžiaus agentūrose, tačiau didžioji dalis modelių dirba vietinei rinkai. 

MODELis 

MODELis yra nauja, 2019 metais atsidariusi modelių agentūra, kurios vadovė yra modelis Ieva Šeškutė. Savo tinklalapyje skelbia, kad ieško išskirtinio grožio ir asmenybių modelių. Agentūra atstovauja tik moteris. 

MAŽOJI MIS

Mados ir estetinio lavinimo studijos steigėja ir vadovė Danutė Elzbergienė. Lietuvoje agentūra žinoma kaip didžiausia vaikų ir paauglių pasirinkimą turinti modelių agentūra. Modeliai dalyvauja įvairiuose reklaminiuose projektuose, žurnalų fotosesijose bei madų demonstravime.

PEGASUS

Agentūra skirta įvairaus amžiaus modeliams ir fotomodeliams. Kaune įsikūrusios modelių agentūros veikla orientuota į Lietuvos rinką. Agentūroje veikia mados ir grožio studija.

D-MAX MODELS

2002 m. įkurta modelių agentūra, kuri modeliams žadėjo kontraktus su žinomiausiomis Paryžiaus, Milano, Tokijo ir Niujorko modelių agentūromis, tačiau šiuo metu agentūrai uždrausta vykdyti savo veiklą Lietuvoje dėl neteisėtų veiksmų. Daugiau apie D-Max Models.

DUO MANAGEMENT

2017 metais Vilniuje įkurta modelių agentūra, kurios steigėjos Diana Balaišytė ir Dovilė Viršilaitė. Agentūra bendradarbiauja su pasaulinėmis modelių agentūromis IMG, Women, Next, Elite, Wilhelmina, Oui management ir kitomis. Populiarūs agentūros modeliai Unė Jonynaitė, Ieva Dambrauskaite, Silvija Kutraite ir kt.

LIMA MODELS (Nebeveikia)

2013 metais susikūrusi tarptautinė modelių agentūra veikia Vilniuje ir bendradarbiausja su pasaulinėmis modelių agentūromis tokiomis kaip Elite Models, Storm, Women, IMG, Whynot, Next models ir kt. 

Lissome Model Management

2018 m. įsikūrusi modelių agentūra Vilniuje. Dirba su įvairiomis agentūromis Milane, Paryžiuje, Tokijuje, Niujorke ir kt. 

PERSONAŽŲ AGENTŪROS LIETUVOJE, MODELIŲ IR ŠOKIŲ STUDIJOS, MODELIŲ IR GROŽIO BEI ESTETINIO LAVINIMO MOKYKLOS

CATWALK

Vilniuje ir Kaune veikianti modelių agentūra skirta merginoms ir vaikinams, kurie nori įgyti ar tobulinti modelio darbui reikalingus įgūdžius. Modeliams suteikiama galimybė įtraukti savo nuotraukas į internetinį modelių katalogą, dalyvauti modelių atrankose, žurnalų ir reklamų fotosesijose, demonstruoti drabužių kolekcijas bei išbandyti savo jėgas modelių konkursuose.

EDITOS KASTINGAS

Vilniuje veikianti agentūra ieško ir parenka žmones reklamoms, televizijos ir kino filmams. Agentūra dirba ne tik su Lietuvos, bet ir su užsienio reklamos ir kino gamybos kompanijomis bei užsakovais. Agentūra turi sukaupusi didžiulę duomenų bazę, kurioje užsiregistravę Lietuvos aktoriai, šokėjai, muzikantai, dainininkai ir kiti asmenys. Agentūra nuolat ieško naujų aktorių, modelių, reklamų ir spaudos projektų personažų.

ŽVAIGŽDŽIŲ TAKAS

2004 m. Vilniuje įkurta studija užsiima šou veikla, kuri apima pradedančių modelių ir fotomodelių, šokėjų ir didžėjų kursų mokymo programos. Pažengę studijos nariai ruošiami įvairiems pramoginiams renginiams: konkursams, koncertams ar televizijos projektams.

PURE STAR AGENCY

2005 m. Vilniuje įkurta agentūra specializuojasi modelių ir šokėjų vadyboje. Agentūra ieško dainininkų, didžėjų, šokėjų, modelių ir kitų talentų, tačiau nėra akcentuojama, kad ieškomi ir ruošiami modeliai profesionaliam modelių darbui.

FOCUS ANGELS

2015 m. Kaune įkurta modelių, personažų ir modelių agentūra, kuri dirba su klientais iš Lietuvos ir užsienio. Agentūra nuolatos ieško naujų veidų, tačiau informacijos apie agentūros modelių darbus nėra pateikiama.

KITOS

 • Vaikinų modelių agentūra Vilniuje FIRST FACE MODEL;
 • Modelių katalogas internete, skirtas fotografams, reklamos kūrėjams ir žmonėms, norintiems išbandyti fotomodelio karjerą fotomodeliai.lt;
 • Vietinėje rinkoje dirbanti vaikų modelių agentūra „SV models“;
 • Reklamos ir personažų agentūra „Geras Veidas“;
 • Erotinių modelių agentūra „X-models".

VEIKLĄ NUTRAUKUSIOS MODELIŲ AGENTŪROS LIETUVOJE

ŽAVI BLONDINĖ

Agentūra veikė nuo 2007 m., tačiau 2009 m. agentūra buvo uždaryta dėl įmonės steigėjos „Gerų idėjų namai“ veiklos pakeitimo.

MPMODELS

2009 m. Klaipėdoje įkurtos agentūros veikla yra sustabdyta. Agentūra specializavosi modelių, šokėjų, reklamos personažų ir renginių organizavimo srityje.

AMODELICA

Kaune įkurta modelių agentūra veikė nuo 2006 m., tačiau 2010 m. duomenimis, agentūra savo veiklos nebevykdo. Agentūra bendradarbiavo su Lietuvos ir užsienio reklamos agentūromis, renginių organizatoriais ir televizijomis. Daugiau informacijos apie Amodelica modelių agentūrą.

MADESA

Lietuvos rinkai skirta modelių agentūra „Madesa“ savo veiklą pradėjo 2004 metais Klaipėdoje. Vėliau agentūra šiek tiek pakeitė veiklos kryptį ir tapo grožio ir SPA centras bei modelių ir grožio studija - „Madesa Studio“. Centras ieškojo ne tik modelių, bet ir organizavo grožio ir mados renginius, kursus ir konkursus. Vienas jų – kasmetinis grožio ir talentų konkursas „Mis Paauglė 2011“.

REVANDA

Vilniuje veikusi agentūra orientavosi į vietinę rinką ir ieškojo modelių podiuimui, mados šventėms, reklamoms bei renginiams. Agentūra rengė tokius renginius, kaip „Miss Tourism World Lithuania“ ir vykdė atrankas į tarptautinius modelių ir grožio konkursus „Miss Bikini World“, „The Best Model of the World“, „Model of the World“ ir kt.

RECONNOITRE MODELS

2011 metais susikūrusiai agnetūrai atstovavo stilistė Gabija Varnaitė, tačiau nuo 2017-ųjų agentūros veikla sustojo. Informacijos apie agentūros veiklą ir modelių darbą nėra.

FIX MODELS MANAGEMENT

2011 metais įkurta modelių agentūrą bendradarbiavo su Europos ir Azijos modelių angentūromis bei ruošdavo modelius darbui tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Kitos veiklą nutraukusios organizacijos: „Ričis models“, „LT models“, „GLITZMODELS“, „MG models“ „AKSMERA“, „1 st agency“, „Baltijos šalių modelių agentūra“, „Gmodels“, „Lite Models“, „Tomana – models“, „Velvet models“.

Dėl nelegalios veiklos veiklą nutraukė šios modelių agentūros Lietuvoje: „Perspektyvus modelis“, „Kakadū“:, „DM Agency“, „Vita Lucci“.

ABEJOTINOS AGENTŪROS

Svarbu atkreipti dėmesį, kad modelių agentūros, kurios neskelbia jokios informacijos apie savo veiklą ir buveinę Lietuvoje, neturi oficialios internetinės svetainės, gali būti nepatikimos. Šiuo atveju, atkreipiame dėmesį į „LOUBOUTIN“ ir „VERDARA“, kuriuos savo veiklą vysto socialinio tinklo „Facebook“ pagalba. 

 

Tapk modeliu