Modelių Agentūros Lietuvoje

Lietuvoje yra labai mažai informacijos apie modelių agentūras. Tokioje mažoje rinkoje susikūrė per daug įvairių modelių agentūrų, todėl labai svarbu žinoti ką teisingai pasirinkti. Vienos agentūros tegali pasiūlyti tik mokamas foto paslaugas, kitos tik darbus Lietuvos rinkoje, su uzsieniu dirbančios modelių agentūros turi skirtingus partnerius, skirtingas galimybes modelio ugdymui, skirtingą patirtį. Labai svarbu pasirinkti teisingai, Nėra vienos visiškos tiesos, kas gali būti geriausia vienam modeliui, nebutinai bus geriausia kitam. Šiame straipsnyje pateikiamos visos lietuvoje dirbančios ir nebedirbančios modelių agentūros:

Tyrimas: Lietuvos modelių agentūrų veikla. Informacija atnaujinta 05.2012. Tyrimo šaltiniai ir priemonės:

  • Žurnalas "JURGITA";
  • Nepriklausomas vartotojų tyrimas;
  • Lietuvos ir Užsienio Klientų apklausa;
  • Pasaulinės Modelių ir Modelių agentų asociacijos M.A.M.A. duomenys.


M.A.M.A asociacija griežtai prižiūri motininių modelių agentūrų darbą ir suteikia naryste tik tinkamai veiklą vykdačioms agentūros. Agentūros nepriklausančios M.A.M.A asociacijai neatitinka griežtų reikalavimų ir darbo standartų, todel modelis jose negali jaustis pilnai saugus. Būtina pasitikrinti ar agentūra priklauso šiai asociacijai. M.A.M.A. patvirtintos agentūros Lietuvoje.

Žurnalas JURGITA įsipareigoja savo skaitytojams pateikti šviežią informaciją apie Lietuvoje veikiančias agentūras. Modelių agentūros Lietuvoje.
2011 metais dauguma Lietuvos modelių agentūrų noriai pateikė informaciją apie save, bei savo modelius.

Išanalizuovus gautus duomenis žurnalas "Jurgita" pateikia tokį lietuvos modelių agentūrų TOP5:
PASTABA: penketukas sudarytas ne pagal svarbą ar reikšmingumą. Tiesiog šios agentūros savo veiklos rezultatais bei pažangos siekiais nusipelno geriausiųjų vardo: „Baltic Model Management“, „Supermodels“, „Image group“, „Modilina“, „PMST“.

 

Modelių Agentūrų Lietuvoje top 5

 

Supermodels Model Management -> Populiarūs modeliai: Erika Labanauskaitė, Gerda Obelieniūtė, Agnė Kunevičiūtė, Ugnė Eniulaitytė, Rima Triškutė, Kristina Gromovaitė, Saulė Šilinytė, Agota Lukšaitė, Agnė Nakrošiūtė

Baltic Model Management
-> Populiarūs modeliai: Dovilė Viršilaitė, Julija Steponavičiūtė, Patricija Žilinskaitė, Oksana Gedroit, Agnė Petkutė, Danguolė Stanickaitė, Jovita Misevičiūtė, Svetlana Lazareva.

Image Group -> Populiarūs modeliai: Eglė Tvirbutaitė, Rasa Žukauskaitė, Ernesta Petkevičiūtė, Lina Navickaitė.

Modilinos Model Management
-> Populiarūs modeliai: Simona Starkutė, Jandra Džiaugytė, Eglė Tereikaitė, Alina Andriušytė, Vaida Monciūtė.

PMST -> Populiarūs modeliai: Giedrė Dukauskaitė, Aušra B., Gabrielė D., Deimantė M., Lina, BeeGee, Jean, Jone.

 

Kitos Lietuvos rinkoje veikiančios

modelių agentūros:


„Olialia models“. Vos prieš porą metų Vilniuje susikūrusi agentūra bendradarbiauja su žinomomis užsienio agentūromis „IMG“, „Elite“, „Ford“, „Metropolitan“, „Bravo“ ir kitomis. Olialia models agentūra užsidarė. agentūra veiklą tęsia "RUTA models" vardu. Nuo pat veiklos pradžios agentūra savo modeliams siekia užtikrinti kuo didesnes perspektyvas pasaulinėje mados ir pramogų rinkoje. Agentūra aktyviai ieško potencialių užsienio partnerių, ir kartu su Elite modelių agentūra rengia konkursą pabaltijo šalims Elite Model Look.

„Major Amber models“. Prieš aštuonerius metus Vilniuje įkurta agentūra atstovavo pasaulinei modelių agentūrai „Metropolitan“. Nuo 2009 metų ji yra žinomos tarptautinės agentūros „Major Model Management“ atstovė Lietuvoje. „Major Amber Models“ agentūroje atrenkama mažiau modelių, tačiau jais siekiama pasirūpinti taip, kad būtų pateisinti jų lūkesčiai. Agentūra bendradarbiauja su žinomomis modelių agentūromis pasaulio mados sostinėse Milane, Paryžiuje, Londone ir Niujorke, taip pat su kitomis, įsikūrusiomis Vokietijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Airijoje, Danijoje, Belgijoje. „Major Amber Models“ bendradarbiauja ir su garsiais Lietuvos dizaineriais ir populiariausiais žurnalais.

„Europe Centre models“. 2002 metais Kaune duris atvėrusi agentūra ieško merginų ir vaikinų žurnalams, podiumui, katalogams, komercinei reklamai. Į agentūrą taip pat priimami vaikai, kurie fotografuojasi reklamose bei yra auginami ir ruošiami profesionaliam modelio darbui. Agentūra bendradarbiauja su Niujorko, Los Andželo, Paryžiaus, Milano, Barselonos ir kitų miestų agentūromis.

„Deima“. Deimantės modelių agentūra įsikūrė 1994 metais Kaune. Šioje agentūroje laukiami įvairaus amžiaus modeliai, t. y. nuo naujagimio iki pagyvenusio žmogaus. Nemaža dalis „Deima“ agentūros modelių dirba Milano, Tokijaus, Niujorko, Paryžiaus agentūrose, tačiau daugelis jų skirti vietinei rinkai. „Deimantės“ modelių agentūroje vyksta grožio, elegancijos, sceninio elgesio pamokos, joje taip pat veikia „DEMO“ šokių studija bei vaikų mados teatras.

„Revanda“. Vilniaus agentūra „Revanda“ subūrusi nemažai merginų ir vaikinų modelių podiumui, mados šventėms, reklamoms bei renginiams. Ji rengia kasmetinį nacionalinį „Miss Tourism World Lithuania“ konkursą Lietuvoje bei nuolat vykdo atrankas į tarptautinius modelių ir grožio konkursus „Miss Bikini World“, „The Best Model of the World“, „Model of the World“ ir kitus. „Revanda“ taip pat organizuoja dalykinius, proginius ir laisvalaikio renginius. Ji rengia netradicines reklamines akcijas, teikia įvairias foto ir video paslaugas. „Revanda“ agentūros veikla daugiau orientuota į vietinę rinką.

„Madesa“. Lietuvos rinkai skirta modelių agentūra „Madesa“ savo veiklą pradėjo 2004 metais Klaipėdoje. Praėjusiais metais ji įkūrė savo grožio ir SPA centrą ir pakeitė pavadinimą. Šiandien grožio ir SPA centras bei modelių ir grožio studija – mokykla vadinama „Madesa Studio“. „Madesa Studio“ centras ne tik ieško modelių merginų ir vaikinų, bet ir organizuoja grožio ir mados renginius, kursus ir konkursus. Vienas jų – kasmetinis grožio ir talentų konkursas „Mis Paauglė 2011“.

„Mažoji Mis“. Danutės Elzbergienės estetinio lavinimo studija „Mažoji Mis“ Lietuvoje žinoma kaip didžiausią vaikų ir paauglių pasirinkimą turinti modelių agentūra. Modeliai dalyvauja įvairiuose reklaminiuose projektuose, žurnalų fotosesijose, madų demonstravimuose. Vilniuje, Kaune ir Utenoje veikiančioje studijoje vaikai mokomi šokio, sceninio judesio, vaidybos pagrindų, pozavimo.

„Vilnius Models“. Agentūra pradėjo darbą 2007 metais Vilniuje. Ją sudaro du padaliniai: modelių bei šokėjų ir mados bei pramoginių renginių organizavimo. Agentūra su sporto klubu „Impuls“ inicijuoja projektą „Sukurk Save“. „Vilnius Models“ agentūra teigia dirbanti su didžiausiomis renginių ir reklamos agentūromis bei prodiuserių kompanijomis visoje Lietuvoje ir užsienyje, tačiau tokia plati, prasminga ir įvairi veikla šiandien greičiau primena siekiamybę, o ne realybę.

„Pegasus“. Modelių Agentūra „Pegasus“ skirta įvairaus amžiaus modeliams ir fotomodeliams. Kaune įsikūrusios agentūros veikla orientuota į vietinę rinką. Agentūra teigia sulaukianti agentų iš garsių pasaulio modelių agentūrų, tačiau patvirtinančių tokį bendradarbiavimą pavyzdžių šiandien nepastebime. „Pegasus“ agentūroje veikia mados ir grožio studija, tuo pačiu vardu registruota ir kelionių agentūra.

„MG models“. „MG“ modelių agentūra įkurta 2010 metais. Tai nauja agentūra apie kurios pasiekimus ir išugdytus modelius informacijos rasti negalima.

„D-max models“. „D-max models“ agentūra duris atvėrė 2002 metais. Savo modeliams ji žadėjo kontraktus su žinomomis Paryžiaus, Milano, Tokijo, Niujorko modelių agentūromis. Tačiau šiuo metu už neteisėtus veiksmus jai draudžiama vykdyti savo veiklą Lietuvoje.

„Reconnoitre models“. „Reconnoitre models“ agentūra dar visai nauja agentūra Lietuvoje. Jokių apčiuopiamų pasiekimų, atrastų ir išugdytų modelių agentūra neturi.

 

Personažų agentūros Lietuvoje, Modelių ir Šokių studijos

Modelių ir grožio bei estetinio lavinimo mokyklos

 

„Catwalk“. Modelių mokykla Vilniuje ir Kaune. Tai estetinio lavinimo mokykla, skirta merginoms ir vaikinams, norintiems įgyti ar tobulinti modelio darbo įgūdžius. Modeliai turi galimybę įtraukti savo nuotraukas į internetinį modelių katalogą, dalyvauti modelių atrankose, žurnalų ir reklamų fotosesijose, demonstruoti drabužių kolekcijas bei išbandyti savo jėgas modelių konkursuose. 


„Editos kastingas“. Vilniuje įsikūrusi agentūra ieško ir parenka žmones reklamoms, televizijos ir kino filmams, televizijos laidoms. Ji dirba su visais Lietuvos, taip pat kai kuriomis užsienio reklamos ir kino gamybos kompanijomis bei užsakovais. „Editos kastingas“ turi didžiulę duomenų bazę, kurioje yra užsiregistravę Lietuvos aktoriai, šokėjai, muzikantai, dainininkai ir kiti įdomūs įvairaus amžiaus žmonės. Agentūra nuolat ieško naujų aktorių, modelių, reklamų ir spaudos projektų personažų.

„Žvaigždžių Takas“. Vilniaus studija „Žvaigždžių Takas“ užsiima šou veikla, į kurią įeina pradedančiųjų modelių ir fotomodelių, šokėjų ir didžėjų kursų mokymo programos. Pažengusius narius studija rengia įvairiems pramoginiams renginiams: konkursams, koncertams, televizijos projektams. „Žvaigždžių Takas“ bendradarbiauja su Lietuvos kino studija, „Baltijos televizija“ ir įvairiomis reklamos agentūromis, todėl suteikia galimybę dalyvauti kino ir televizijos laidų filmavimuose.

„Producing agency“. Savo veiklą pradėjo 2005 metais kaip šokėjų agentūra. Per šiuos metus plėtė savo veiklos sritis ir tapo prodiusavimo agentūra. Profesionalų komanda šiandien dirba su garsiais naktiniais klubais, žinomais renginių organizatoriais bei įmonėmis Lietuvoje ir užsienyje. Ji ieško modelių, aktorių, šokėjų, programų vedėjų ir kitų talentų, kuriuos siekia pristatyti pasaulinei rinkai. Anksčiau ši prodiusavimo agentūra vadinosi „Be you“.

„PureStar agency“. Vilniuje įsikūrusi šokėjų, dainininkų, muzikantų, didžėjų ir kitų talentų agentūra. Ieško ir modelių, tačiau neakcentuoja jų ruošimo profesionaliam modelio darbui. Agentūra užsiima filmų bei muzikos leidyba, klubų vakarėlių organizavimu.

„1 st agency“. Vilniaus šokėjų ir modelių agentūra, kurią sudaro jauna, ambicinga profesionalų komanda, dirbanti su garsiais naktiniais klubais, žinomais renginių organizatoriais užsienyje ir Lietuvoje.


Kitos Lietuvos modelių, personažų agentūros: Vaikinų modelių agentūra Vilniuje „First Face Model“ , vietinėje rinkoje dirbanti vaikų modelių agentūra „SV models“ , reklamos ir personažų agentūra „Geras Veidas“ , modelių katalogas internete, skirtas fotografams, reklamos kūrėjams ir žmonėms, norintiems išbandyti fotomodelio karjerą „Fotomodeliai.lt“ , erotinių modelių agentūros „Velvet models“ bei „X-models". 

Nedaug apie savo veiklą skelbiančios ar jos beveik nevykdančios agentūros: „Gmodels“, „Lite Models“, „Tomana – models“.

 

Veiklą nutraukusios modelių agentūros:

 

„Žavi blondinė“. Agentūra veikė nuo 2007 metų, tačiau 2009 metais įmonės steigėja UAB „Gerų idėjų namai“ pakeitė veiklą ir jos atsisakė.


„Mpmodels“. 2009 metais Klaipėdoje įsikūrusi agentūra specializavosi modelių, šokėjų, reklamos personažų, renginių srityje. Ji taip pat rengė vardinius vakarėlius didžiuosiuose šalies miestuose. Šiandien agentūros veikla yra sustabdyta.

„Amodelica“. Merginų ir vaikinų modelių agentūra Kaune veikė nuo 2006 metų. Ji bendradarbiavo ir su užsienio, ir su Lietuvos reklamos agentūromis, renginių organizatoriais, televizijomis. Agentūra taip pat atliko profesionalias menines fotosesijas. Prieš keletą metų agentūra buvo perpirkta. Šiuo metu ji yra pristabdžiusi savo veiklą, tačiau ateityje ją numato tęsti.

Taip pat veiklą nutraukusios organizacijos: „RIČIS models“, „LT models“, „Glitzmodels“, „Aksmera“.

Dėl nelegalios veiklos veiklą nutraukusios Lietuvos agentūros: „Perspektyvus Modelis“, „Kakadū“, „DM agency“, „Vita Lucci“.

 
 
Modelių Agentūros Lietuvoje

Lietuvoje yra labai mažai informacijos apie modelių agentūras. Tokioje mažoje rinkoje susikūrė per daug įvairių modelių agentūrų, todėl labai svarbu ž...

Modelių / Manekenių išmatavimai

Mados ir modelių pasaulis vilioja daugelį, tačiau norint tapti modeliu vien norų neužtenka. Profesionaliems modeliams taikomi itin griežti grožio stan...

Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingai yra modelių verslo „darbo birža", t.y. situacija, kuomet susitinka potencialūs užsakovai su modeliais, ieškančiais darbo. Kastingas gali b...

Fotomodeliai ir manekenės. Esminiai skirtumai

Ar žinote, kad fotomodelis ir manekenė yra visiškai skirtingi dalykai?   Labai dažnai tarp sąvokų manekenė ir fotomodelis dedamas lygybės ženklas, tač...

Kas gali būti modeliu?

Daugelis jaunų merginų ir vaikinų svajoja užkariauti modelių pasaulį, tačiau vien noro tam nepakanka. Modelio darbas sunkus ir reikalaujantis daug dar...

Klausk – Atsakome. DUK

Šioje Skiltyje galite užduoti jums rūpimus klausimus. Mūsų komanda pasistengs jums atsakyti. Būtina laikytis žemiau esančių taisyklių. Jei jų nesilaik...