Kastingai, modelių atranka – kas tai?

parašė Jurgita Kiguolė -

Kastingas (lietuviškai: modelių / fotomodelių atranka) yra modelių verslo „darbo birža“. Jo metu susitinka potencialūs užsakovai (užsienio agentūros, reklamų gamintojai, įvairių kompanijų atstovai) ir modeliai. Kastingas gali būti rimtas įrankis, kurio pagalba yra plėtojama modelio, aktorės ar šokėjos karjera.

Modelių atranka

Nenustebkite kastingo metu išgirdę žodį „skautas“. Modelių versle skautas turi visai kitą reikšmę nei mums įprastoji. Skautas (angl. scout) – tai užsienio agentūros atstovas, kuris kastinguose atstovauja savo modelių agentūros interesus. Paprastai jis surenka medžiagą apie jį sudominusias merginas, vežasi ją į savo agentūrą ir, po kurio laiko viską gerai apsvarstęs, pateikia atsakymą.

Nenusiminkite, jei modelių atrankoje jums pasakė „ne“ ir neatsirinko jokiam darbui. Daugelis modelių agentūrų modelius „auginasi“ t.y. kiekvieną kartą atvykę į kastingą stebi kaip jie auga ir keičiasi.

Modeliai, priklausatys modelių agentūrai, yra nuolat kviečiami į kastingus ir taip įtraukiami į šią rinką. Taip jiems yra sudaromos galimybės siekti modelio karjeros.

Net jei ir nepriklausote jokiai agentūrai, nusiminti nevertėtų, nes sudalyvauti atviruose kastinguose niekas nedraudžia. Pasidomėkite, kur ir kada vyksta kastingas, bei atvykite į nurodytą vietą. Kastingai vyksta tiek modelių agentūrose, tiek ir įvairiose studijose, kur modelis yra fotografuojamas arba filmuojamas.

Vis dėlto, norint siekti profesionalios modelio karjeros, privaloma turėti užnugarį, t.y. agentūrą, kuri rūpinsis jūsų karjera. Profesionalios modelių agentūros nevengia pasirašyti su modeliu modelio sutarties, nes darbas be jos yra nelegalus.

Kuo skiriasi kastingas nuo modelių atrankos?

Žodis kastingas modelių versle labiau naudojamas tada, kai užsakovai modelius renkasi iš pačios agentūros. Kai agentūra ieško modelių sau, tokiu atveju naudojamas žodis modelių atranka.

Paprastai modelių atrankos yra organizuojamos modelių agentūrų, kurios ieško sau naujų veidų. Tokiu atveju agentūra organizuoja turą po visą šalį ir organizuoja modelių atrankas daugelyje miestų, ne tik didmiesčiuose. Apie tokias atrankas visuomet paskelbiama viešai, o dalyvauti jose gali visi, norintieji tapti modeliais, bei atitinkantys skelbiamoje informacijoje keliamus reikalavimus.

Atviros modelių, šokėjų ar personažų atrankos taip pat skelbiamos. Jų metu paprastai yra ieškoma įvairaus tipažo žmonių, kurie tiktų reklaminiams projektams, filmams ir panašioms veikloms. Informaciją, kur ieškomi modeliai, galima rasti agentūrų internetiniuose puslapiuose, spaudoje, skelbimų lentose.

Kai užsakovas kreipiasi į agentūrą su konkrečiais reikalavimais arba kai į agentūrą atvažiuoja užsienio agentūrų atstovai, į kastingą sukviečiami atrinkti, labiausiai duotus reikalavimus atitinkantys, modeliai.

Tarkime, atvaživus užsienio agentūrų atstovams iš Italijos ar Prancūzijos, modeliai turi atitikti griežtus standartus, t.y. jų ūgis turi prasidėti nuo 174 cm, jie privalo būti liekno kūno sudėjimo. Ispanijos ar Graikijos rinkai tinka ne itin liekni modeliai, o rytų šalims (Japonija, Korėja, Tailandas) galima siūlyti ir žemesnio ūgio modelius. Žinodamos šiuos kriterijus ir subtilybes, agentūros organizuoja specialius kastingus, į kuriuos sukviečia pasirinktus modelius, o ne kiekvieną norintį.

Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia prisiminti dalyvaujant kastinge

Turbūt kiekvienam, kam dar neteko nė karto sudalyvauti kastinge, kyla daug klausimų. Jei jums taip pat įdomu, kaip elgtis kastingo metu, ką turėti su savimi ir pan. „Supermodels“ agentūra pateikia svarbiausius dalykus, kuriuos privalo prisiminti kiekvienas modelis:

  1. Kastinge privalote būti be makiažo, švariais plaukais, sutvarkytais nagais. Taip pat turite su savimi turėti atskirą maudymosi kostiumėlį, savo modelio portfolio ir, jei turi, kompozitinių kortelių su agentūros kontaktais. 
  2. Kastinguose privalu turėti aukštakulnius batelius, kurių kulno aukštis turetu buti ne mažesnis nei 10 cm.
  3. Į modelių atranką geriausia ateiti apsirengus aptemptais drabužiais, kurie išryškina jūsų figūrą.
  4. Į kastingą vėluoti yra itin neprofesionalu, todėl kaip įmanoma to venkite. Rekomenduojame būti draugiškai nusiteikus, noriai bendrauti ir nerodyti kaprizų. Kartais tai padaryti yra pakankamai nelengva, nes būna kastingų, kurių metu susirenka daugybė kandidatų ir eilėje laukti tenka ne vieną valandą. 
  5. Atsiribokite nuo minčių, kad kastinge jūs tampate preke. Taip nėra! Nors jus sukios, apžiūrinės iš visų pusių ir matuos, to reikalauja modelio darbas, kuris yra tokia pati rimta profesija kaip ir kitos.
  6. Elkitės drąsiai, nesusikaustykite. Kartais jūsų gali paprašyti ką nors paimprovizuoti, pabendrauti, todėl turi nepasimesti ir elgtis laisvai. Visada atsiminkite, jog nuo to, kaip save pristatysite, priklausys užsakovų sprendimas pasirinkti būtent jus.

Kastingas yra vieta, kur yra privaloma sužibėti. Nepamirškite pasitempti ir dar prieš kastingą gerai pagalvoti, kaip turėtumėte elgtis vienu ar kitu atveju. Niekas neatkreips dėmesio į susikūprinusią paniurusią merginą ar vaikiną, kad ir koks gražus jis ar ji būtų. Modelis yra visų pirma yra asmenybė, o ne paveiksliukas, taigi kastinge turi parodyti gražiausias savo asmenybės puses, o trūkumus paslėpti po šypsena.

Kaip elgtis modelių atrankose (kastinguose) išsamiai aprašėme atskirame straipsnyje. Atidžiai perskaitykite visą informaciją. Ji yra jūsų tiltas i sėkmę. Kaip elgtis kastinguose?

 

Iki greito susitikimo kastinge! Jei į mūsų agentūros kastingą atvykti negalite, įsitikinkite, jog atitinkate modeliui keliamus išmatavimų reikalavimus ir užpildykite registracijos formą.

Registruokis į modelių atranką
 
Modelių agentūros Lietuvoje

Svarstant apie modelio karjerą, vienas pirmųjų žingsnių yra geriausios ir patikimiausios modelių agentūros Lietuvoje pasirinkimas. Šalyje veikia daug...

Modelio sutartis

Modelio sutartis yra oficialus įpareigojantis dokumentas, kuris yra sudaromas tarp modelio ir modelių agentūros. Sutartis sudaroma dviem egzemplioria...

Kas yra polaroidinės modelio nuotraukos?

Polaroidinės nuotraukos reikalingos tam, kad klientas ir/arba užsienio agentūra, rinkdamasi modelį, matytų tikrą, natūralią modelio išvaizdą, kūno lin...

Kas yra modelio „portfolio“?

Portfolio - tai modelio pasas modelių pasaulyje. Jeigu dvejojate, ar jums jo reikia, mūsų atsakymas yra „be abejo TAIP!“ Atminkite, jog portfolio yra...

Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingas yra modelių verslo „darbo birža". Jo metu susitinka potencialūs užsakovai ir modeliai. Kastingas gali būti rimtas įrankis, kurio pagalba y...

Klausk – Atsakome. DUK

D.U.K. Pradedant modelio karjerą kyla daug klausimų. Siekdami padėti Tau išvengti bent dalies neaiškumų, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus...