Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingai (lietuviškai: Modelių, fotomodelių atranka) yra modelių verslo „darbo birža", t.y. situacija, kuomet susitinka potencialūs užsakovai (užsienio agentūros, reklamų gamintojai, įvairių kompanijų atstovai) su modeliais, ieškančiais darbo. Kastingas gali būti pamatas, ant kurio statysi savo modelio, aktorės ar šokėjos karjerą. Nenustebk išgirdusi žodį „skautas“. Modelių versle skautas turi visai kitą reikšmę nei mums įprastoji. Skautas (angl. scout) yra užsienio agentūros atstovas, kuris kastinguose atstovauja savo modelių agentūros interesus. Paprastai jis surenka medžiagą apie jį sudominusias merginas, vežasi ją į savo agentūrą ir tik po kurio laiko viską gerai apsvarstęs pateikia atsakymą. Niekada nereikia nusiminti, jei modelių atrankoje tavęs neatsirinko, daugelis modelių agentūrų modelius „auginasi“ t.y. kiekvieną kartą atvykę į kastingą stebi kaip jie keičiasi.

Kai priklausai agentūrai, esi nuolat kviečiamas į kastingus ir taip įtraukiamas į rinką, sudaromos galimybės siekti karjeros. Tačiau nereikėtų nusiminti, jei nepriklausai jokiai agentūrai. Niekas tau nedraudžia sudalyvauti atviruose kastinguose. Tau tiesiog reikia pasidomėti, kur ir kada vyksta kastingas, bei sudalyvauti. Kastingai vyksta ne tik modelių agentūrose, bet gali būti suorganizuoti ir studijoje, kur modelis fotografuojamas arba filmuojamas. Norint siekti profesionalios modelio karjeros privaloma turėti užnugarį, t.y. agentūrą, kuri rūpinsis tavo karjera. Profesionalios modelių agentūros rašosi sutartis. darbas be modelio sutarties yra nelegalus.

Žodis kastingas modelių versle labiau naudojamas tada, kai užsakovai modelius renkasi jau iš pačios agentūros, Kai agentūra ieško modelių sau į agentūrą, labiau naudojamas žodis modelių atranka.

Modelių agentūros daro modelių atrankas ieškodamos naujų veidų. Tuomet daromas turas ir modelių atrankos organizuojamos daugelyje miestų, ne tik didmiesčiuose. Apie tokias atrankas yra paskelbiama viešai, ir dalyvauti gali visi norintieji tapti modeliais, bei atitinkantys skelbiamoje informacijoje keliamus reikalavimus. Atviros modelių, šokėjų ar personažų atrankos taip pat skelbiamos kai ieškoma įvairaus tipažo žmonių reklaminiams projektams. Informaciją kur ieškomi modeliai galima rasti agentūrų internetiniuose puslapiuose, spaudoje, skelbimų lentose.

Kai į agentūras kreipiasi užsakovai su konkrečiais reikalavimais arba atvažiuoja užsienio agentūrų atstovai, tuomet į kastingą kviečiami atrinkti kandidatai labiausiai atitinkantys reikalavimus. Tarkime, jei atvažiuoja užsienio agentūrų atstovai iš Italijos, Prancūzijos, modeliai turi atitikti griežtus standartus, t.y. ūgis nuo 174cm, liekno kūno sudėjimo; Ispanijos ar Graikijos rinkai tinka ne itin liekni modeliai, o rytų šalims (Japonija, Korėja, Tailandas) galima siūlyti ir žemesnio ūgio modelius. Žinodamos kriterijus ir subtilybes, agentūros organizuoja specialius kastingus, į kuriuos sukviečia pasirinktus modelius, o ne kiekvieną norintį.

Turbūt kiekvienam, kam dar neteko nei karto sudalyvauti kastinge, kyla daug klausimų, kaip elgtis, ką turėti su savimi ir pan. „Supermodels" tau pataria:

  1. Kastinge būti be makiažo, švariais plaukais, sutvarkytais nagučiais ir turėti atskirą maudymosi kostiumėlį, savo „modelio portfolio" ir, jei turi, kompozitinių kortelių su agentūros kontaktais. 
  2. Nevėluoti ir būti draugiškai nusiteikus, noriai bendrauti, nerodyti kaprizų. Kartais tai padaryti yra pakankamai nelengva, nes būna kastingų, kur susirenka daugybė kandidatų ir ne vieną valandą tenka pralaukti eilėje. 
  3. Kastinguose tave sukioja, apžiūrinėja, matuoja, todėl kartais gali pasijausti kaip prekė, todėl turi išmokti atsiriboti nuo tokių minčių. 
  4. Elgtis drąsiai, nebūti susikausčius. Kartais gali paprašyti ką nors paimprovizuoti, pabendrauti, todėl turi nepasimesti. Visada atsimink - nuo to, kaip save pristatysi, priklausys užsakovų sprendimas pasirinkti būtent tave.
  5. Kastinguose privalu turėti aukštakulnius batelius, kurių kulno dydis turetu buti ne mažesnis nei 10 cm.
  6. Į modelių atranką geriausia eiti apsirengus aptemptais drabužiais, išryškinančiais tavo figūrą.


Kastingas yra vieta, kur Tu turi sužibėti. Nepamiršk pasitempti ir dar prieš eidama į kastingą gerai pagalvok kaip turėtum elgtis vienu ar kitu atveju. Niekas neatkreips dėmesio į susikūprinusią paniūrėlę, kad ir kokia graži ji būtų. Modelis yra visų pirma yra asmenybė, o ne paveiksliukas, taigi kastinge turi parodyti gražiausias savo asmenybės puses, o trūkumus paslėpti po šypsena.

kaip elgtis modelių atrankose (kastinguose) išsamiai aprašėme atskirame straipsnyje. Atidžiai perskaitykite visą pateikiamą informaciją. Ji yra jūsų tiltas i sėkmę. Kaip elgtis kastinguose?

Tikimės, jog ši informacija Tau bus naudinga. Iki greito susitikimo kastinge! Jei sunkiai sekasi susirasti informaciją apie atvirus kastingus, nepagailėk poros minučių ir užpildyk mūsų modelio registracijos anketą. Nenustebk, jei iš mūsų agentų sulauksi skambučio kviečiančio į kastingą. Modelių agentūra "Supermodels" laukia merginų nuo 13 metų amžiaus ir 172 cm ūgio, bei vaikinų nuo 16 metų amžiaus ir 183 ūgio. Nedvejok ir Tapk modeliu!

 

Registruotis į Modelių atranką

 
Modelių agentūros Lietuvoje

Svarstant apie modelio karjerą, vienas pirmųjų žingsnių yra geriausios ir patikimiausios modelių agentūros Lietuvoje pasirinkimas. Šalyje veikia daug...

Modelių / Manekenių išmatavimai

Mados ir modelių pasaulis vilioja daugelį, tačiau norint tapti modeliu vien norų neužtenka. Profesionaliems modeliams taikomi itin griežti grožio stan...

Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingai yra modelių verslo „darbo birža", t.y. situacija, kuomet susitinka potencialūs užsakovai su modeliais, ieškančiais darbo. Kastingas gali b...

Fotomodeliai ir manekenės. Esminiai skirtumai

Ar žinote, kad fotomodelis ir manekenė yra visiškai skirtingi dalykai?   Labai dažnai tarp sąvokų manekenė ir fotomodelis dedamas lygybės ženklas, tač...

Kas gali būti modeliu?

Daugelis jaunų merginų ir vaikinų svajoja užkariauti modelių pasaulį, tačiau vien noro tam nepakanka. Modelio darbas sunkus ir reikalaujantis daug dar...

Klausk – Atsakome. DUK

D.U.K. Pradedant modelio karjerą kyla daug klausimų. Siekdami padėti Tau išvengti bent dalies neaiškumų, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus...