Kastingai, modelių atranka – kas tai?

Kastingas yra modelių verslo „darbo birža". Jo metu susitinka potencialūs užsakovai (užsienio agentūros, reklamų gamintojai, įvairių kompanijų atstovai) ir modeliai. Kastingas gali būti rimtas įrankis, kurio pagalba yra plėtojama modelio, aktorės ar šokėjos karjera.

Modelių atranka

Nenustebkite kastingo metu išgirdę žodį „skautas“. Modelių versle skautas turi visai kitą reikšmę nei mums įprastoji. Skautas (angl. scout) - tai užsienio agentūros atstovas, kuris kastinguose atstovauja savo modelių agentūros interesus. Paprastai jis surenka medžiagą apie jį sudominusias merginas, vežasi ją į savo agentūrą ir, po kurio laiko viską gerai apsvarstęs, pateikia atsakymą.

Nenusiminkite, jei kastinge jums pasakė „ne" ir neatsirinko jokiam darbui. Daugelis modelių agentūrų modelius „auginasi“ t.y. kiekvieną kartą atvykę į kastingą stebi kaip jie auga ir keičiasi.

Norint siekti profesionalios modelio karjeros, patartina turėti užnugarį, t.y. agentūrą, kuri rūpinsis jūsų karjera. Profesionalios modelių agentūros pasirašo su modeliu modelio sutartį, nes darbas be jos yra nelegalus. Modeliai, priklausatys modelių agentūrai, yra nuolat kviečiami į kastingus ir taip įtraukiami į šią rinką. Taip jiems yra sudaromos galimybės siekti modelio karjeros.

Pasitikėkite modelių agentūros agentais, kurie išmano savo darbą ir nenusiminkite, jei nebūsite pakviesti į kastingą. Dirbant mados industrija svarbu žinoti rinkos niuansus. Tarkime, atvaživus užsienio agentūrų atstovams iš Italijos ar Prancūzijos, modeliai turi atitikti griežtus standartus, t.y. jų ūgis turi prasidėti nuo 174 cm, jie privalo būti liekno kūno sudėjimo. Ispanijos ar Turkijos rinkai tinka ne itin liekni modeliai, o rytų šalims (Japonija, Korėja, Tailandas) galima siūlyti ir žemesnio ūgio modelius. Žinodamos šiuos kriterijus ir subtilybes, agentūros organizuoja specialius kastingus, į kuriuos sukviečia pasirinktus modelius, o ne kiekvieną norintį.

Kuo skiriasi kastingas nuo modelių atrankos?

Žodis kastingas modelių versle labiau naudojamas tada, kai užsakovai modelius renkasi iš pačios agentūros. Kai agentūra ieško modelių sau, tokiu atveju naudojamas žodis modelių atranka.

Modelių agentūros Lietuvoje kiekvienais metais organizuoja modelių atrankas įvairiuose miestuose. Modelių agentūros daro atrankas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, dažnai aplankydamos ir mažesnius Lietuvos miestus, tokius kaip Marijampolė, Mažeikiai, Palanga, Utena, Alytus, Druskininkai, Panevėžys. Apie tokias atrankas visuomet paskelbiama viešai, o dalyvauti jose gali visi, norintieji tapti modeliais, bei atitinkantys skelbiamoje informacijoje keliamus reikalavimus. Atrankoms pasibaigus, modelių agentūra susisiekia su atrinktais, labiausiai duotus reikalavimus atitinkančiais kandidatais.

Norint tapti modeliu nebūtina laukti visus metus, kol bus paskelbtos atviros atrankos tavo mieste. Modelio anketą gali užpildyti bet kada modelių agentūros "Supermodels" puslapyje.

Jei labai nori išbandyti savo jėgas, gali drąsiai dalyvauti ir gyvoje atrankoje ir pildyti anketą. Modelių agentūroms yra svarbu matyti tavo motyvaciją tapti modeliu. Kartais tai pasirodo pamačius atrankos dalyvį gyvai, su juo pabendravus, kartais modelio bruožai puikiai pasimato iš atsiųstų nuotraukų pildant anketą. Sėkmės!

Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia prisiminti dalyvaujant kastinge

Turbūt kiekvienam, kam dar neteko nė karto sudalyvauti kastinge, kyla daug klausimų. Jei jums taip pat įdomu, kaip elgtis kastingo metu, ką turėti su savimi ir pan. „Supermodels" agentūra pateikia svarbiausius dalykus, kuriuos privalo prisiminti kiekvienas modelis:

  1. Kastinge privalote būti be makiažo, švariais plaukais, sutvarkytais nagais. Taip pat turite su savimi turėti atskirą maudymosi kostiumėlį, savo modelio portfolio ir aukštakulnius, kurių kulno aukštis turetu buti ne mažesnis nei 10 cm.
  2. Į modelių atranką geriausia ateiti apsirengus aptemptais drabužiais, kurie išryškina jūsų figūrą, taip pat atrodyti stilingai.
  3. Į kastingą vėluoti yra itin neprofesionalu, todėl kaip įmanoma to venkite. Rekomenduojame būti draugiškai nusiteikus, noriai bendrauti ir būti pozityviai. Kartais tai padaryti yra pakankamai nelengva, nes būna kastingų, kurių metu susirenka daugybė kandidatų ir eilėje laukti tenka ne vieną valandą. 
  4. Nelyginkite savęs su kitomis merginomis, dalyvaujančiomis kastinge. Tiesiog būkite geriausia savęs versija!
  5. Atsiribokite nuo minčių, kad kastinge jūs tampate preke. Taip nėra! Nors jus sukios, apžiūrinės iš visų pusių ir matuos, to reikalauja modelio darbas, kuris yra tokia pati rimta profesija kaip ir kitos.
  6. Elkitės drąsiai, nesusikaustykite. Kartais jūsų gali paprašyti ką nors paimprovizuoti, pabendrauti, todėl turi nepasimesti ir elgtis laisvai. Visada atsiminkite, jog nuo to, kaip save pristatysite, priklausys užsakovų sprendimas pasirinkti būtent jus.

Kastingas yra vieta, kur yra privaloma sužibėti. Nepamirškite pasitempti ir dar prieš kastingą gerai pagalvoti, kaip turėtumėte elgtis vienu ar kitu atveju. Niekas neatkreips dėmesio į susikūprinusią paniurusią merginą ar vaikiną, kad ir koks gražus jis ar ji būtų. Modelis yra visų pirma yra asmenybė, o ne paveiksliukas, taigi kastinge turi parodyti gražiausias savo asmenybės puses, o trūkumus paslėpti po šypsena.

Kaip elgtis modelių atrankose (kastinguose) išsamiai aprašėme atskirame straipsnyje. Atidžiai perskaitykite visą informaciją. Ji yra jūsų tiltas i sėkmę. Kaip elgtis kastinguose?

Iki greito susitikimo kastinge! Jei į mūsų agentūros kastingą atvykti negalite, įsitikinkite, jog atitinkate modeliui keliamus išmatavimų reikalavimus ir užpildykite registracijos formą.

Tapk modeliu