Klausk – Atsakome. DUK

Pradedant modelio karjerą kyla daug klausimų. Siekdami padėti Tau išvengti bent dalies neaiškumų, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus (D.U.K). Jeigu nerasi atsakymo į rūpimą klausimą ar trūks informacijos, užpildyk žemiau esančią komentarų formą ir lauk mūsų atsakymo! Tavo klausimas ar komentaras gali būti pašalintas, jeigu nesilaikysi žemiau pateiktų taisyklių.

Taisyklės užduoti klausimą agentūrai:

  1. Prašome būti mandagiais, kultūringais ir tolerantiškais.
  2. Prieš užduodami klausimą įsitikinkite, kad jis jau nėra atsakytas žemiau. Pasikartojantys klausimai nebus atsakomi.
  3. Visi klausimai ir komentarai turi būti susiję su modelių darbu. Tematikos neatitinkantys klausimai ir komentarai nebus atsakomi.
  4. Užduoti klausimą galima elektroniniu paštu: info@supermodels.lt arba atvykus į ofisą.

Dažnai užduodami klausimai:

Kokio amžiaus galima tapti modeliu?

Modelių agentūra „Supermodels“ laukia merginų nuo 13 iki 20 metų ir vaikinų nuo 16 metų amžiaus.

Koks turi būti modelio ūgis?

Merginos gali tapti modeliais, kurios yra ne žemesnės nei 170 cm, o vaikinai – ne žemesni nei 183 cm. Mūsų modelių agentūroje taikome itin griežti reikalavimai, todėl tik labai retais atvejais modeliu gali tapti žemesnės merginos ar vaikinai.

Mano ūgis 175 cm, svoris 57 kg. Ar tikčiau jūsų agentūrai?

Visiems panašaus pobūdžio klausimams turime tik vieną atsakymą – pagal aprašymus modelių nesirenkame, todėl atsiųskite savo nuotrauką arba atvykite į agentūrą, prieš tai susisiekę nurodytais kontaktais. Agentūra susisiekia tik su tinkamais kandidatais.

Koks turi būti modelio svoris, matmenys ir apimtys?

Modelio svoris nėra pagrindinis kriterijus, į kurį kreipiamas didžiausias dėmesys. Modelių agentūra „Supermodels“ pateikia išsamią informaciją apie modeliams keliamus apimčių reikalavimus šiame straipsnyje

Kaip tapti modeliu? Ką reikia daryti?

Pirmiausia, reikia susipažinti su modelio darbo specifika, kadangi tai nėra toks lengvas darbas, koks dažnai pasirodo iš pradžių. Modelio karjerą reikės ne tik derinti su mokslais, bet ir daug dirbti – modeliui nepakanka būti vien tik gražiam. Parengėme straipsnius apie modelio profesiją, aprašėme skirtumus tarp modelio ir fotomodelio darbo bei pateikėme patarimus, kaip tapti modeliu. Būtinai perskaityk! 

Kiek kainuoja tapti modeliu?

Modelių agentūra „Supermodels“ netaiko jokių mokesčių, kuriuos turėtų mokėti modelis. Esant susitarimui, agentūra apmoka visas modelio išlaidas: fotosesijas, kompozitinių kortelių gamybą, atvykimo į kastingus išlaidas bei kitas su modelio darbu susijusias išlaidas.

Kas yra modelio sutartis? Ar galiu dirbti nepasirašius šios sutarties?

Informaciją, kas yra modelio sutartis ir kam ji reikalinga, gali rasti šiame straipsnyje. Dirbti be sutarties negalima, kadangi tai yra nelegalu tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Darbas be sutarties taip pat neužtikrina visų garantijų, kad bus sumokėtas atlygis, o nelaimės atveju – suteikta visa reikiama pagalba.

Ar galiu dirbti keliose modelių agentūrose Lietuvoje?

Dirbti keliose agentūrose galima tik tuo atveju, jeigu agentūrų darbas tarpusavyje nesikerta, ir jos yra apie tai informuotos. Pavyzdžiui, modelių agentūra „Supermodels“, „Aktorių agentūra“ ir „Editos kastingas“ yra skirtingų profilių agentūros, kurios užsiima skirtingomis veiklomis, todėl modelis gali dirbti šiose agentūrose vienu metu. Tačiau, būnant „Supermodels“ modeliu, negalima dirbti su kitomis modelių agentūromis – „Modilina“, „Image Group“ ar „Baltic Models“.

Kaip žinoti, ar esi skolingas agentūrai? Kada reikia skolą grąžinti?

Kiekviena legaliai dirbanti modelių agentūra veda pajamų ir išlaidų suvestinę, vadinamą modelio balansu arba statementu, kuriame fiksuojamos modelio pajamos, išlaidos ir esamos skolos (jeigu tokios yra). Modeliui paprašius, agentūra privalo pateikti statementą. Skolų gražinimas arba nurašymas aptariamas su kiekvienu modeliu atskirai ir priklauso nuo įvairių susitarimų bei aplinkybių. Daugiau apie modelio balansą rasi čia.

Kada galima tikėtis darbo pasiūlymų?

Modelių agentūra „Supermodels“ informuoja kiekvieną agentūrai priklausantį modelį apie jo galimybes ir karjeros planus individualiai, kadangi kiekvieno modelio atvejis yra unikalus.

Kiek kainuoja fotosesija jūsų agentūroje?

Mūsų modelių agentūra fotosesijų nedaro. Modeliai siunčiami fotografuotis pas profesionalius fotografus, kurių fotosesijos gali kainuoti nuo 130 iki kelių šimtų eurų – ar tai apmoka agentūra, ar pats modelis priklauso nuo susitarimo. Tuo tarpu polaroidinių nuotraukų fotografavimus agentūroje nieko nekainuoja.

Kas yra ir kam reikalingos polaroidinės modelio nuotraukos?

Polaroidinės nuotraukos yra tokios, kuriose modelis turi atrodyti natūraliai. Šios nuotraukos reikalingos tam, kad klientas ar užsienio modelių agentūra, rinkdamasi modelį, matytų tikrą, natūralią modelio išvaizdą, kūno linijas, odos spalvą ir būseną ir t.t. Daugiau informacijos apie polaroidines nuotraukas rasite čia.

Kas yra modelio kompozitinės kortelės ir kam jų reikia?

Tai modelį reprezentuojanti kortelė, kuri paliekama užsakovams modelių atrankoje. Ji reikalinga tam, kad užsakovas geriau prisimintų modelį, nes joje yra pateikiamas jo vardas, pavardė, ūgis, išmatavimai bei agentūros, kurioje modelis dirba, pavadinimas ir panaši informacija. Daugiau apie kompozitines korteles.

Kas yra modelio portfolio?

Modelio portfolio yra geriausių modelio nuotraukų rinkinys, sudėtas į specialų segtuvą, arba pateikiamas skaitmeniniame formate. Portfolio kinta kartu su modelio patirtimi ir išvaizda. Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos apie šio nuotraukų aplanko svarbą sėkmingam modelio darbui, skaitykite šį straipsnį.

Kaip elgtis modelių atrankose / kastinguose?

Kastinguose kiekvienas modelis turi išsiskirti ir pabrėžti savo geriausius bruožus. Parengėme straipsnį apie kastingus ir dalinamės patarimais, kaip elgtis modelių atrankose, kurį rasi čia.

Ar gera „Agentūros Pavadinimas“? Ką galite apie ją pasakyti? Kokios yra geriausios modelių agentūros Lietuvoje?

Komentuoti kitų modelių agentūrų darbą nėra etiška. Renkantis agentūrą svarbu patiems ieškoti informacijos ir atsiliepimų internete bei atkreipti dėmesį, ar pasirinktos agentūros priklauso tarptautinei modelių ir modelių agentūrų asociacijai M.A.M.A. Kokios modelių agentūros veikia Lietuvoje ir kokios nutraukė savo veiklą, gali rasti čia.

Kaip padidinti užsienio modelių agentūrų susidomėjimą modelių atrankų metu?

Pagrindinis kriterijus, siekiant pritraukti užsienio modelių agentūrų susidomėjimą - kuo didesnis nuotraukų skaičius (book’as), nes jis parodo modelio patirtį. Atrankos metu modelis taip pat turi pasitikėti savimi, drąsiai elgtis, laisvai bendrauti ir būti savimi. Aprangos stilius ir tinkama kūno higiena taip pat yra itin svarbūs kriterijai.

Ar svarbu vykti į užsienio agentūrų atrankas?

Labai svarbu. Kai kurios agentūros renkasi modelis tik juos pamatę ir pabendravę gyvai, kadangi jiems svarbi modelio asmenybė. Susitikimo metu agentūros atstovai taip pat gali pakomentuoti, ar modeliui reikia patobulėti tam tikroje srityje, pavyzdžiui, išmokti vaikščioti ar pozuoti. Modeliai taip pat gali išgirsti pasabas ir patarimus, susijusius su išvaizda, pavyzdžiui, patarimus atsiauginti plaukus ar kirpčiukus, nepešioti antakių, pradėti sportuoti ir pan. Tokio susitikimo metu modelis įgauna daugiau žinių ir motyvacijos pokyčiams, kurie yra būtini sėkmingai jo karjerai.

Ar galiu būti fotomodeliu, jeigu mano ūgis 160 cm?

Mūsų modelių agentūra neišskiria modelio ir fotomodelių sąvokos, nes dirbant su užsienio agentūromis yra tik vienas ūgio standartas. Modeliais norinčios tapti merginos turi būti ne žemesnės nei 170 cm.

Tapk modeliu